еМагазин

Tag : Груевски

Бизнис

Груевски го пофали Заев за враќање на рамниот данок

Редакција
По одлуката за „замрзнување“ на прогресивниот данок, на Фејсбук се огласи и поранешниот премиер, кој сега е азилант во Унгарија, Никола Груевски. “Независно што воведувањето...
Македонија

Заев: Мијалков и тоа како е виновен, но лошотијата, злобата доаѓа од конзументот Груевски

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска по сведочењето во Основниот кривичен суд во Скопје за незаконското следење на комуникациите во случајот „Таргет – Тврдина“ изјави дека нема...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Пријателот на Груевски ја загуби Будимпешта: Прв пораз на Виктор Орбан од 2010 година досега

Никола Осило
Гергели Карачони, кандидат на повеќе опозициски партии е новиот градоначалник на Будимпешта откако освои 50,1 отсто од гласовите на локалните избори што се одржаа во...
Македонија

Партијата го менува статусот: Груевски веќе нема да биде почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ го менува статусот и ја укинува функцијата почесен претседател, најави претседателот на партијата, Христијан Мицкоски во емисијата 24 Отворено на телевизијата 24. Со...
Македонија

Унгарија нема да го екстрадира бегалецот Никола Груевски ни за случајот „27 април“

Редакција
Порталот А1он објави дека Унгарија нема да го екстрадира поранешниот премиер, а сега бегалец, Никола Груевски ниту за настаните поврзани со 27 април. Информацијата за...
Македонија

Се јави Груевски: Јанева му се заканила на Заев: “ако одам јас, ќе одиш и ти”

Редакција
Поранешниот премиер Никола Груевски, кој речиси една година е избеган во Унгарија, каде стана азилант, повторно се јави на Фејсбук. Во новиот статус меѓудругото пишува...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Што сакаше да каже Верушевски со сведочењето дека „бомбите“ доживеале стравотна модификација и компромитирање

Редакција
Сведочењето на поранешниот разузнавач, а сега советник на премиерот Зоран Заев, Зоран Верушевски, на судењето за „Таргет-Тврдина“ предизвика лавина од реакции во јавноста и на...
Македонија

Груевски се огласи за сведочењето на Верушевски: Ова е најголемата бомба, снимките биле монтирани!

Редакција
Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој стана азилант во Унгарија, се огласи на својот Фејсбук профил за сведочењето на Зоран Верушевски, кој...
Македонија

Мицкоски од Кораб, а Груевски со сеќавање на студентските денови го честитаа Денот на независноста

Никола Осило
Денес на 2.764 метри надморска висина, врвот Кораб највисокиот во нашата преубава Македонија. Денеска 8 септември Денот на независноста, да го славиме вечно, се додека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Новинарот кој го обелодени „Рекет“ очекува крај на премиерската кариера на Зоран Заев

Никола Осило
Новинарот на италијанскиот весник „Ла Верита“, Ларис Гајсер откако деновиве ја здрма македонската и европската јавност со објавувањето на аудио и видео снимките за „Рекет“...