еМагазин

Tag : николовски

Македонија ТОП СТОРИИ

Во М-НАВ вработени роднини на Османи, Груби, Николовски, Незири, Аљими, Буши, објави КОД

Редакција
Во државното акционерско друштво Македонска навигација (М-НАВ), кое е во фокусот на јавноста по упадот таму, а кое е препознатливо поради високите плати, но и...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

(Видео) Никогаш не сум пробала смоки, децата ме исмеваат поради сиромаштијата, вели 12-годишната Кети, чие семејство живее во очајни услови

Редакција
Семејството Николовски живее во очајни услови во кратовско планинско село. Во семејството кое ја сподели својата приказна за емисијата „Срце на дланка“, која се емитува...
ЖИВОТ

(Фото) Заев и Филипче на гости кај министерот Николовски

Редакција
Во неговиот дом во Крива Паланка, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, вчера се дружеше со поранешниот премиер и лидер на СДСМ, Зоран...
Македонија ТОП СТОРИИ

Николоски од Стразбур: Бугарија не ги почитува јазичните и културните права на Македонците

Редакција
Мислам дека ова е многу важна дебата што ја имаме вечерва. Оваа дебата ќе го постави патот на Советот на Европа за периодот што следи....
Македонија

Вицепремиерот Николовски не се гледа себе си како кандидат за премиерската функција

Редакција
Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски на денешната прес-конференција на која беше презентиран Е-инспекторот, рече дека не...
Македонија

Вицепремиерот Николовски го доби судскиот спор со поранешниот функционер Христијан Делев

Редакција
Апелациониот суд ја потврди првостепената пресуда на Основниот граѓански суд Скопје со која судот го одби како несоновано тужбеното барање за клевета на поранешниот функционер...
Македонија

(Фото) Со „Синофарм“ се ревакцинираше вицепремиерот Николовски

Редакција
Денеска во вакциналниот пунк во салата ‘Борис Трајковски’ ја примив втората доза од кинеската вакцина “Синофарм“, соопшти на неговиот Фејсбук профил, вицепремиерот за борба против...
Македонија

Вицепремиерот Николовски: Стојко Пауновски е разрешен согласно законот и кодексот, в.д. директор на ДПИ наредните денови

Редакција
Разрешувањето на Стојко Пауновски е согласно законот и кодексот за етичко однесување за членовите на Владата и носителите на јавни функции, соопшти денеска вицепремиерот за...
Македонија

Подготвена физбилити студија за нов закон: Ќе се проверува нелегално стекнат имот и капитал

Редакција
Физибилити студијата за подготовка на предлог-закон за потекло на имот, подготвена со експертска и техничка помош од Советот на Европа, денеска беше презентирана пред вицепремиерот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Николовски потврди дека одмарал во Дубаи: Не се вакцинирав и не правев бизниси

Редакција
Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, кој денеска беше дел од владиниот тим, кој ја посети...