еМагазин

Tag : груби

Македонија ТОП СТОРИИ

Груби ќе предава новинарство, Османи ќе оперира, Пенов во пензија, Гркова се вратила во МВР

Редакција
Поранешниот министер за политички систем и односи меѓу заедниците и прв вицепремиер Артан Груби од ДУИ откако остана без јавна функција ќе предава новинарство на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во М-НАВ вработени роднини на Османи, Груби, Николовски, Незири, Аљими, Буши, објави КОД

Редакција
Во државното акционерско друштво Македонска навигација (М-НАВ), кое е во фокусот на јавноста по упадот таму, а кое е препознатливо поради високите плати, но и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ахмети пеел во кабинетот на Груби, не за роденденот, туку за Денот на албанската азбука

Редакција
Лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети пеел во кабинетот на првиот вицепремиер Артан Груби во зградата на Министерството за политички систем и односи помеѓу заедниците...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Ахмети пак славеше роденден во кабинетот на Груби, со цигари и музика

Редакција
Лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети својот 65. роденден повторно го славеше во кабинетот на првиот вицепремиер Артан Груби во Министерството за политички систем и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Фирмата која се поврзува со аудито кое го користел Груби, со еден вработен, лани свртела 4,2 милиони евра, објави 360 степени

Редакција
Фирмата „Еуро ком лајтинг“, која се поврзува со опожареното Ауди кое го користел првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан...
Македонија ТОП СТОРИИ

Чие е опожареното возило кое го користел Артан Груби

Редакција
Опожареното Ауди во скопски Чаир продолжува да ја бранува јавноста. Нејасно е зошто првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан...
Македонија ТОП СТОРИИ

Груби вели дека опожаренето возило е на сосед, Османи дека е на вицепремиерот, а СДСМ дека го користел

Редакција
Циркузот со тоа чиво е опожареното возило во скопски Чаир предизвика лавина од реакции во јавноста. Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Опожарено возило на неговиот сосед, нејасно зошто Груби смета оти инцидентот е против неговата работа

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи денеска информираа дека во скопски Чаир утринава во 3.30 часот било опожареното возило „Ауди“ во сопственост на Б.Л. (35), а...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Спасовски доби најдобра оценка од граѓаните, Груби најлоша: Анкета на ИРИ

Редакција
Анкетата на Меѓународниот републикански институт (ИРИ) покажува дека министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски најдобро си ја извршува работата. Најлошо својата работа пак ја врши...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од Антикорупциска му вратија на Груби дека врши притисок врз нивната работа

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) регира на изјавата на првиот вицеперемиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, кој...