еМагазин

Tag : Кратово

Локално

Кратовчанец предизвикал пожар од небрежност: Горел негов имот и на соседите

Редакција
Одделението за внатрешни работи Кратово поднесе кривична пријава против З.К.(51) од Кратово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, информира...
Локално ТОП СТОРИИ

Сопружници од Кратово пронајдени починати без траги на насилство

Редакција
На 12.02.2020 околу 20.20 часот во Одделението за внатрешни работи Кратово, од Итна медицинска помош било пријавено дека на ул.„Глигор Пазавански“ во Кратово, во својот...
Локално

Се тепале тројца на еден поради оштетен ретровизор на „југо“

Редакција
На 12.01.2020 во 00.45 часот во Кратово на ул. ,,Браќа Миладинови“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу С.А од една страна...
БЕНЧМАРК

(Фото) Последен Инфо ден од втората сесија за ИПАРД Програмата 2014-2020

Редакција
Во Кратово заврши последниот Инфо ден од втората сесија на Инфо денови организирани во склоп на Кампањата за Публицитет на ИПАРД 2014-2020. Ова беше 20-от...
Локално

Кривична пријава за млада кратовчанка осомничена за дилање марихуана

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички Кратово поднесе кривична пријава против Е.Ј.(25) од Кратово поради постоење основи на сомнение дека сторила кривично дело „неовластено производство и пуштање...
Локално

Кратовчанка завршила со изгореници при обид да угаси пожар

Никола Осило
На 21.08.2019 во 14.20 часот во Полициската станица Кратово, Л.П.(66) од Кратово пријавил дека истиот ден околу 14.00 часот на место викано „Лискавица“ во помошната...
Локално

Кратовчанец од граничниот премин Табановце директно во полиција

Никола Осило
На 19.08.2019 во 22.15 часот на Граничниот премин Табановце, при пасошка контрола било констатирано дека М.Р.(26) од Кратово е предмет на потрага за сторено кривично...
Локално

Кратовчанец изел ќотек пред угостителски објект

На 25.05.2019 година во 07,00 часот А.Ј.(21) од Кратово пријавил дека истиот ден околу 03,00 часот во Кратово пред угостителски објект бил физички нападнат од...
Локално

Двајца кратовчани си изградиле куќа на државно земјиште

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ј.Б.(56) од Кратово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „узурпација на недвижности“ и „поднесување лажни докази“...
Бизнис

„Силекс“ во загуба од 27 милиони денари

Никола Осило
„Силекс“ АД Кратово во текот на минатата година оствари загуба од 27 милиони денари, што е намалување во однос на претходната година кога компанијата имала...