еМагазин

Tag : Дубаи

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Патникот од Дубаи кој беше хоспитализиран на Инфективна клиника нема корона вирус

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека патникот што допатувал од Дубаи немал корона вирус, туку бил позитивен на Инфлуенца тип Б. „Патникот кој пристигна...
Македонија ТОП СТОРИИ

Патник од Дубаи се проверува за коронавирус на Инфективна клиника

Редакција
Патник што допатувал од Дубаи и кој има симптоми слични на грип е хоспитализиран на Инфективната клиника и за помалку од три часа ќе бидат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се скенираат патници од Истанубл и Дубаи, од утре превентивни мерки за коноравирусот

Редакција
Простор за паника од корона вирусот во земјава не постои, но ќе се преземат превентивни мерки и од утре ќе се скенираат со термална камера...
Забава

(Видео) Лила Филиповска ги „зашемети“ Арапите во Дубаи

Никола Осило
Една од најпознатите македонски ТВ водителки Лила Филиповска на својот инстаграм профил објави видео и фотографии од неодамнешното патување во Дубаи. Лила како и вообичаено...