еМагазин

Tag : премиер

Балкан

(ВИДЕО) Сериозен инцидент: Демонстранти го нападнаа возилото на албанскиот премиер Еди Рама

Редакција
Еди Рама, премиерот на соседна Албанија, избегна сериозен инцидент откако неговото возило беше нападнато од гневни демонстранти во градот Либражд, кој се наоѓа во близина со
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Груевски во стан на Кинези во Будимпешта се сретнал со функционер на унгарското МНР

Редакција
Унгарскиот портал 444.hu кој објави ново видео со поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој стана азилант во Унгарија, пишува дека тој во стан до редакцијата на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„На премиерот му треба советник за советници“: Твитер реакции за тоа кој го советува Заев

Никола Осило
Лавина реакции има на социјалните мрежи по објавата на истражувањето на ИРЛ во кое се обелоденуваат имињата на советниците на премиерот Зоран Заев. Ви пренесуваме
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Поранешниот премиерот на Романија, Драгнеа во затвор, Романците го испратија со пцовки

Редакција
Поранешниот премиер на Романија, Ливиу Драгнеа, лидер на владејачката Соцјалдемократска партија, кој важи за еден од најмоќните политичари во земјава, денеска сам се пријави на отслужување
Македонија

Заев од приватни причини зеде слободни денови

Редакција
Од Канцеларијата на македонскиот премиер информираат дека Зоран Заев во периодот од 10 до 14 мај ќе користи дел од своите слободни денови, заради приватни
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „поцрвене“ за новите случаи: „Дали Антикорупциска е новото СЈО?“

Никола Осило
Голем број реакции на социјалните мрежи има по вчерашната објава на Антикорупциската комисија за отварање повеќе предмети против премиерот, вицепремиерот за економски прашања и други
Балкан

Поранешниот хрватски премиер Санадер правосилно осуден на 4,5 години затвор

Редакција
Врховниот суд во Загреб денеска правосилно го осуди некогашниот премиер и претседател на Хрватска демократска заедница (ХДЗ), Иво Санадер на 4,5 години затвор поради кривично
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер фати „сеир“ за посетата на грчкиот премиер: „Ама ми е згоден овој Ципрас“

Никола Осило
Лавина реакции и коментари на социјалните мрежи поттикна посетата на грчкиот премиер Алексис Ципрас на земјава. Најчесто може да се прочитаат топли поздрави за добредојде,
Балкан ТОП СТОРИИ

Српската премиерка Брнабиќ со партнерката доби син, ќе се вика Игор

Редакција
Топ вест во регионов денеска е информацијата дека српската премиерка, Ана Брнабиќ, со нејзината партнерка докторката Милица Ѓурѓиќ станаа родители. Ѓурѓиќ на свет донесе машко бебе, а
Македонија

Груевски во Будимпешта живеел кај пријатели

Редакција
Поранешниот македонски премиер, Никола Груевски кој избега во Унгарија, каде доби политички азил во интервју за телевизијата Сител рече дека во Будимпешта не живеел во хотел,