еМагазин

Tag : премиер

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колку е богат новиот технички премиер: Каков имот пријавил Оливер Спасовски

Редакција
Поранешниот министер за внатрешни работи и вицепремиер, Оливер Спасовски е новиот технички премиер. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Антикорупциска комисија...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ПОРТРЕТ: Оливер Спасовски, од адвокатски приправник до технички премиер

Редакција
Поранешниот министер за внатрешни работи и вицепремиер, Оливер Спасовски е новиот технички премиер. Кој е Спасовски професионално? Спасовски е дипломиран правник на Правниот факултет „Јустинијан...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев: Потпишав оставка на премиерската функција

Редакција
Премиерот Зоран Заев утрово изјави дека ја потпишал оставката, по што се очекува претседателот на Собранието да свика пленарна седница на која ќе биде констатирана...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонија денеска треба да добие нова техничка влада: Кои се новите министри и заменици-министри?

Редакција
Македонија денеска треба да ја добие новата техничка влада, која се формира на 100 дена пред предвремените парламентарни избори, кои треба да се одржат на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Не се враќа во Струмица: Премиерот Заев денеска ќе поднесе оставка

Редакција
Според процедурата за формирање на новата техничка Влада, премиерот Зоран Заев денеска треба да поднесе оставка. Оставката тој треба да ја достави до Собранието, а...
Македонија

СДСМ тактизира, името на техничкиот премиер ќе биде познато кон крајот на следната недела

Редакција
Кон крајот на следната недела ќе биде познато името на техничкиот премиер, откако следниот петок ќе заседава Централниот одбор на партијата, а претходно ќе се...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Мила Царовска, која е кандидат за технички премиер

Редакција
Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, е еден од кандидатите за технички премиер. еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен лист кој го доставила до...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Оливер Спасовски, кој е кандидат за технички премиер

Редакција
Актуелниот министер за внатрешни работи и вицепремиер, Оливер Спасовски е еден од кандидатите за технички премиер. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е приватно и професионално Мила Царовска, кандидат за технички премиер

Редакција
Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска е еден од кандидатите за технички премиер. Која е Царовска професионално? Дипломирала на Филозофскиот Факултет при Универзитетот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е приватно и професионално Оливер Спасовски, еден од кандидатите за технички премиер

Редакција
Актуелниот министер за внатрешни работи и вицепремиер, Оливер Спасовски е еден од кандидатите за нов технички премиер. Кој е Спасовски професионално? Спасовски е дипломиран правник...