еМагазин

Tag : семејство

Македонија

Здружение на јавни обвинители повикаа на брза истрага, кој поставил експлозивната направа во куќата на обвинителката во Кичево

Редакција
Здружението на јавните обвинители, во врска со вчерашното поставување на експлозивна направа во куќата на јавниот обвинител во Кичево, изразува енергична осуда. „Овој чин освен...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Османи честиташе Нова година со семејна фотографија

Редакција
Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, на својот Фејсбук профил со честитката за Нова година објави и семејна фотографија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Антонио Милошоски честиташе...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Шекеринска со семејството во Маврово за новогодишните празници

Редакција
Министерката за одбрана и вицепремиерка Радмила Шекеринска, новогодишните празници ги помина во семејната викендичка во Маврово. „Среќна 2020 година! Секој ден да наликува на денешниот:...
Балкан

Ќе се снима серија за Слободан Милошевиќ, „Семејство“

Редакција
Во Србија во март стартува снимањето на тв серија за поранешниот претседател на Југославија, Слободан Милошевиќ и неговото семејство насловена како “Семејство“, пренесува српски Курир....
Македонија

Заев за новите снимки: Нема да дозволам влакно да им фали на главата на моите деца и семејство

Редакција
Моите деца и моето семејство ми се светост како што му се светост на секој граѓанин веројатно децата и семејството и нема да дозволам влакно...
Да помогнеме

(Галерија) Мизерното лице на сиромаштијата: На мајка и ќерка им требаат две соби

Редакција
Социјалниот работник во Вистински дела на љубезноста, Моника Чекаловиќ сподели приказна од сиромашно семејствоо кое живее во село Кучевиште, Општина Чучер Сандево. Таа апелира за...
Локално

Со возило удрил двајца возрасни пешаци и дете

Никола Осило
На 06.10.2019 во 19.30 часот на ул.„Илинденска“ во с.Велгошти, охридско, патничко моторно возило „лада нива“, со охридски регистарски ознаки, управувано од В.Д.(57) од с. Велгошти,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Власта му ја укинала минималната социјалната помош на семејството што живееше под мост

Редакција
Власта му ја укинала минималната социјална помош на семејството кое што живееше под мост, а за кое хуманите граѓани најдоа привремено живеалиште. Трајното решение, според...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Семејството кое живееше под мост доби топол дом, но трајното решение мора да го изнајде Владата

Редакција
Отец Оливер Петровски од хуманитарната организација Свети Спас, информираше дека хуманитарната акција за семејството кое живее под мост е успешна, затоа што е пронајдена куќа...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Уште неколку дечиња, па Влатко Ѓорчев и Антонио Милошоски можат да основаат фудбалски клуб

Никола Осило
Пратеникот Влатко Ѓорчев на својот Фејсбук-профил објави интересна фотографија на која може да се види неговото семејство во друштво на семејството на неговиот колега Антонио...