еМагазин

Tag : Кожувчанка

На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Митко Јанчев за првпат зборува за приватниот живот: Како несудениот полицаец стана бизнисмен и градоначалник

Петре Димитров
Не станал полицаец, ама стана еден од најпопуларните градоначалници и еден од најуспешните македонски бизнисмени и косопственик на “Кожувчанка“. Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев (42)...
Бизнис ТОП СТОРИИ

МВР склучи договор со Кожувчанка за набавка на газирана и негазирана вода

Редакција
Министерство за внатрешни работи склучи договор за набавка на прехрамбени стоки за широка потрошувачка (десерти, вода, месо, алкохол, леб, конзервирани стоки, млечни производи) со друштвото...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

„Кожувчанка“ донираше генератор за струја на градот Буча од Украина, збратимен со Кавадарци

Редакција
Генераторот во вредност од 80 илјади евра, кој како донација од страна на градоначалникот Митко Јанчев и компанијата „Кожувчанка“ му беше доделен на збратимениот град...