еМагазин

Tag : крушево

Македонија

Крушево со два случаја на заразени по подолго време, имале контакти со блиски од друг град

Редакција
Нема место за паника, се преземаат сите мерки за заштита, велат од крушевската локална самоуправа по констатираните два нови случаја на заразени од коронавирусот по...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Предлог-место за посета по кризата со корона вирусот: Убавото и секогаш гостопримливо Крушево

Редакција
Крушево можеби е подзаборавена дестинација, но вреди да потсетиме да се посети. Градот е убав и на лето и на зима, а имајќи предвид дека...
Бизнис

Коронавирусот ја затвори конфекцијата „Фалко“ во Крушево, вработените во самоизолација

Редакција
По регистрирањето на првите двајца заболени од коронавирусот во Крушево, градоначалникот Томе Христоски упатува апел за смиренотс и ги уверува граѓаните дека сите неопходни мерки...
Македонија

Девет нови заразени од корона вирусот во Прилеп и први два случаи во Крушево

Редакција
Бројот на инфицирани со корона вирусот во Прилеп се искачи на 33, откако денеска беа потврдени девет нови случаи. Во самоизолација се наоѓаат 134 граѓани....
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Со поддршка на НЛБ Банка се одржа Аутдор фестивалот „When in Krusevo“

Редакција
Од 14 до 16 февруари Крушево беше домаќин на второто зимско издание на аутдор фестивалот „When in Krusevo“, а НЛБ Банка беше горд спонзор на...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Новото вечно почивалиште на Тоше ќе биде готово до јуни, еве како ќе изгледа

Редакција
Конечно, по 12 години откако Тоше Проески трагично загина во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, Хрватска, се гради спомен-обележјето на неговото вечно почивалиште на Гумење...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Зимска бајка во Крушево

Редакција
Снегот што заврна викендов, на повисоките планински места ја зголеми висината на снежната покривка и до 10 сантиметри. Крушево исто така беше зафатено од снежни...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) „Фолтин“ како сaундтрак во новото видео на „When in Krushevo“ оутдор фестивал

Редакција
Деновиве се случи промоција на видеото од јунското 4-то издание на оутдоор фестивалот When in Krushevo. Основна мисија на When in Krusevo е да го...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кој дојде на прославата на Илинден во Крушево

Редакција
На денешната прослава на Илинден во Крушево присуствуваа премиерот Зоран Заев со сопругата Зорица, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, министерот за здравство, Венко Филипче…...
Македонија

Влада: ВМРО-ДПМНЕ дезинформира дека биле спречени да дојдат на Македониум, беа уредно поканети и потврдени

Редакција
Владата на Република Северна Македонија испрати уредни покани до целата јавност и до сите политички партии за настаните за Илинден во Крушево, а ВМРО-ДПМНЕ беа...