еМагазин

Tag : биографија

Свет ТОП СТОРИИ

Кој е Папата Франциск

Редакција
Папата Франциск, роден како Хорхе Марио Бергољо, Аргентинец со италијанско потекло, е поглавар на Римокатоличката црква од 13 март 2013 година. Во редот на исусовците се приклучил во 1969 година. Тој е 266.
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Галерија) Запознајте ја Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска, новата прва дама

Редакција
Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска, сопругата на новиот македонски претседател, Стево Пендаровски и стана позната на јавноста уште при првиот негов обид да стане претседател на државата во
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Стево Пендаровски: Од советник на двајца претседатели до нов претседател на државата

Редакција
Стево Пендаровски, кој моментално ја извршува функцијата национален кординатор за НАТО е новиот, петти претседател на државата. Кој е Пендаровски? Дипломирал на Правниот Факултет при
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Од Туфи до Хурем: Која беше Билјана Беличанец

Редакција
еМагазин Ве потсетува на важни детали од професионалниот и приватниот живот на актерката Билјана Беличанец (45), која викендов беше пронајдена мртва, а од полицијата соопштија дека се работи
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Стево Пендаровски професионално: Од советник на Црвенковски и Трајковски до кандидат за претседател

Редакција
еМагазин во серијал професионално Ви ги преставува кандидатите за претседател на државата. Кој е Стево Пендаровски Националниот кординатор за НАТО, Стево Пендаровски е кандидат за
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Блерим Река професионално: Од амбасадор до кандидат за претседател на државата

Редакција
еМагазин во серијал професионално Ви ги преставува кандидатите за претседател на државата. Кој е Блерим Река Професорот Блерим Река е кандидат за претседател на држвата
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Силјановска професионално: Ќе стане ли омилената професорка, првата жена претседател

Редакција
еМагазин во серијал професионално Ви ги преставува кандидатите за претседател на државата. Која е Силјановска – Давкова Професорката на Правниот факултет „Јустинијан Први“, Гордана Силјановска – Давкова
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој е Миле Зечевиќ, кој влезе во НО на Стопанска банка Битола и го советува Заев

Редакција
Актуелниот советник на премиерот Зоран Заев, за адвокатски услуги, Миле Зечевиќ и официјално стана дел од Надзорниот одбор на Стопанска банка Битола. Според биографијата која
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил поранешниот новинар Трпеноски, кој стана член на Антикорупциска

Редакција
еМагазин стартува со серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле членовите на Државната комисија за спречување на корупција или позната во јавноста како
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Блерим Река, кандидатот за претседател на Алијансата за Албанците и Беса

Редакција
Професорот Блерим Река е кандидат за претседател на држвата на Алијансата за Албанците и Беса. Кој е Река? Според неговата официјална биографија, Река дипломирал на