еМагазин

Tag : локална самоуправа

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Нема стан, има кредит: Каков имот пријавил министерот Горан Милевски

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) го објави анкетниот лист на новиот министер за локална самоуправа, Горан Милевски. еМагазин го разгледа истиот. Каков имот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Заменик министерката Елези е родена во финансискиот центар на Европа

Редакција
Во серијал, еМагазин Ве запознава со чуварите на јавните пари. Ширет Елези, заменик министерката за финансии, е родена во Франкфурт, финансискиот центар на Европа. На...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу

Редакција
Финансиската полиција вчера соопшти дека поднела кривична пријава против министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу и неговиот претходник Лирим Шабани, за незаконска исплата на хонорари...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Сухејл Фазлиу, министерот за локална самоуправа кој доби кривична

Редакција
Финансиската полиција вчера соопшти дека поднела кривична пријава против министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу и неговиот претходник Лирим Шабани, за незаконска исплата на хонорари...
Македонија

Кривични за актуелниот и поранешен министер за локална самоуправа

Редакција
Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство поднесе кривични пријава против Љ.Ш. и С.Ф. во својство на министер за локална самоуправа од 2015-2017 година,...