еМагазин

Tag : министер

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Едмонд Адеми, кој е во фокусот на јавноста за дивоградбите во Охрид

Редакција
По интервјуто за Радио Слободна Европа, и изјавата дека големите дивоградби во Охрид се бројат на прсти, министерот без ресор, задолжен за дијаспората, Едмонд Адеми
Балкан ТОП СТОРИИ

Кој е Никос Дендиас, новиот министер за надворешни работи на Грција и што мисли за Договорот од Преспа

Редакција
Адвокат по професија, активен во Нова демократија уште од студентските денови, за првпат избран за пратеник во 2004, зад себе има искуство во четири министерства,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Internet explorer сепак испадна добра референца за вработување“: Твитер реакции за Садула Дураки кој стана и вицепремиер

Редакција
Садула Дураки кадар на ДУИ, кој пред една недела со реконструкцијата од министерската функција во Министерството за животна средина и просторно планирање беше поставен на чело
Македонија ТОП СТОРИИ

Садула Дураки ем министер ем вицепремиер

Редакција
Садула Дураки кадар на ДУИ, кој пред една недела со реконструкцијата од министерската функција во Министерството за животна средина и просторно планирање беше поставен на чело
Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешниот министер Миле Јанакиески и уште седум лица добија притвор од 30 дена

Редакција
Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески и уште седум лица добија притвор од 30 дена. Постапувајќи попредлог на Основното јавно обвинителство, судија на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Стар си кога поретко излегуваш од Миле Јанакиески шо оди во притвор“: Твитер реакции за новото апсење и новиот притвор за екс министерот

Редакција
Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, кој извесно време е во домашен притвор, а вчера беше повторно уапсен, е главна тема на социјалните
Македонија

Заев ќе остане на раководната функција во Министерството за финансии до изборот на техничка влада

Редакција
Немам конкретен план, но веројатно не подоцна од тогаш кога заедно сите ќе одлучиме дека одиме на избори, a тоа е секако 100 дена пред
Македонија

Поранешниот министер Љупчо Николовски нема да користи апанажа

Редакција
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство информира дека со заминувањето од функцијата министер, Љупчо Николовски нема да ја искористи законската можност за користење апанажа. Оваа
Македонија

Заев: Не е точно дека Тевдовски е сменет бидејќи не сакал да потпише заем за новиот Клинички центар

Редакција
Со реплики и контрареплики меѓу власта и опозицијата тече денешната собраниска расправа на која се дебатира за предлозите за нови министри во Владата. Пратениците од
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Нема ни куќа, ни стан, ама има два автомобили: Каков имот пријавил разрешениот министер Сухејл Фазлиу

Редакција
Сухејл Фазлиу и официјално не е повеќе министер за локална самоуправа, откако вчера беше разрешен од страна на Собранието. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист