еМагазин

Tag : министер

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ПОРТРЕТ: Наќе Чулев, од оперативен разузнавач до технички министер за внатрешни работи

Редакција
Наќе Чулев, предлог на опозициската ВМРО-ДПМНЕ е новиот технички министер во преодната Влада. Какво образование има? Според неговата официјална биографија во 1994 година завршил воена...
Бизнис

Екс министерот Тевдовски влезе во Надзорниот одбор на УНИ Банка

Редакција
Поранешниот министер за финансии, Драган Тевдовски стана член на Надзорниот одбор на УНИ Банка АД Скопје, информираше банката преку Македонската берза. Тој има мандат од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Која e Рашела Мизрахи, која е предложена од ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за труд и социјална политика

Редакција
За технички министер за труд и социјална политика од ВМРО-ДПМНЕ ја предлагаат Рашела Мизрахи, која докторирала на Универзитетот Бар Илан во Израел, каде станува доктор на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Која е Гордана Димитриеска Кочоска, која ВМРО-ДПМНЕ ја предлага за заменик министер за финансии

Редакција
Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ за нов заменик министер за финансии ја предлагаат Гордана Димитриеска Кочоска. Димитриеска Кочоска е Магистер по економски науки на Универзитетот Св. Кирил...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Цветан Трипуновски, кој ВМРО-ДПМНЕ го предлага за заменик министер за земјоделство

Редакција
Цветан Трипуновски е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за нов заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство во техничката влада.. Тој веќе има работено во Министерство за...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Можно ли е одложување на изборите поради оспорувањето на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за министер за внатрешни работи?

Редакција
Армискиот полковник Драган Ковачки, кој е кандидат на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за министер за внатрешни работи, ги искомплицира работите околу формирањето на техничката влада, која треба...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за внатрешни работи го „загреа“ Твитер

Редакција
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети го бендиса, но лидерот на СДСМ и актуелен премиер Зоран Заев рече дека неможе да се изјасни за предлогот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Постои уставна пречка за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки да биде технички министер за внатрешни работи?

Редакција
Премиерот Зоран Заев се уште не може да се изјасни по предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, новиот технички министер за внатрешни работи да биде армискиот полковник Драган...
Македонија

Кратка, но успешна средба на Мицкоски со Ахмети

Редакција
Соглсано праксата и законот, денеска имав кратка, но успешна средба со Ахмети каде разговараме за кадровското решение за МВР, односно профилот на личноста која ние...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Мила Царовска, која е кандидат за технички премиер

Редакција
Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, е еден од кандидатите за технички премиер. еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен лист кој го доставила до...