еМагазин

Tag : заменик

Македонија

Заменик – директорот на кумановската болница позитивен на коронавирусот

Редакција
Заменик директорот на кумановската болница, Илбер Исуфи преку објава на неговиот Фејсбук профил информира дека е позитивен на коронавирусот. Исуфи во објавата вели дека и...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Ѓонул Бајрактар, кој доаѓа на местото на разрешената Мизрахи

Редакција
Ѓонул Бајрактар, заменикот на министерот за труд и социјалната политика, кој е на оваа функција пред формирањето на техничката Влада, со заклучок на Владата ги...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил заменик министерот Цветан Трипуновски

Редакција
еМагазин прв го објавува анкетниот лист на заменик министерот за земјоделие, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски, кој го доставил до Антикорупциска комисија. Каков имот пријавил...
Македонија ТОП СТОРИИ

Која e Рашела Мизрахи, која е предложена од ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за труд и социјална политика

Редакција
За технички министер за труд и социјална политика од ВМРО-ДПМНЕ ја предлагаат Рашела Мизрахи, која докторирала на Универзитетот Бар Илан во Израел, каде станува доктор на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Која е Гордана Димитриеска Кочоска, која ВМРО-ДПМНЕ ја предлага за заменик министер за финансии

Редакција
Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ за нов заменик министер за финансии ја предлагаат Гордана Димитриеска Кочоска. Димитриеска Кочоска е Магистер по економски науки на Универзитетот Св. Кирил...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Цветан Трипуновски, кој ВМРО-ДПМНЕ го предлага за заменик министер за земјоделство

Редакција
Цветан Трипуновски е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за нов заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство во техничката влада.. Тој веќе има работено во Министерство за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Асим Муса, заменик министерот за здравство, кој си поднесе оставка по снимката за земање мито

Редакција
Заменик министерот за здравство Асим Муса објави дека се повлекува од функцијата откако во медиумите беше објавена видео снимка на која се гледа како тој...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Неџад Мехмедовиќ, новиот заменик-министер за политички систем и односи меѓу заедници

Редакција
Неџад Мехмедовиќ е новиот заменик-министер за политички систем и односи меѓу заедниците. Кој e Мехмедовиќ? Мехмедовиќ е роден во 1985 година во Скопје. Дипломирал во...
Македонија

Поранешниот заменик министер за образование и наука, Атанасов дал оставка од ЦО на СДСМ

Редакција
Поранешниот заменик министер за образование и наука, Петар Атанасов, на Твитер информира дека поднел писмена оставка како член на Централниот одбор (ЦО) на СДСМ. Пред...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Елизабета Наумовска, новиот заменик министер за образование и наука

Редакција
Елизабета Наумовска е новиот заменик министер за образование и наука. еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен лист кој го доставила до Државната комисија за спречување корупција,...