еМагазин

Tag : Министерство за одбрана

Македонија

Министерството за одбрана објави оглас за прием на 125 професионални војници во Армијата

Никола Осило
Министерството за одбрана денеска објави јавен оглас за прием на нови 125 професионални војници на служба во Армијата. Рокот за пријавување е 15 дена, а...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Министерство за одбрана за набавка на масло за греење вреден 518.000 евра

Никола Осило
Министерството за одбрана – сектор за логистика по распишаниот тендер за набавка на екстралесно масло за домаќинство (ЕЛ-1) склучи договор со друштвото за производство, трговија...
Локално

Приведени двајца Турци кои неовластено се движеле во кругот на Министерството за одбрана

Никола Осило
На 30.09.2019 во 23.50 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека од страна на АРМ биле задржани двајца странски државјани, кои неовластено се движеле...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Еси времено вработување“ го доби тендерот на Министерството за одбрана за привремени вработувања вреден 195.000 евра

Никола Осило
Министерството за одбрана – сектор за логистика по распишаниот тендер за  ангажирање на лица преку агенција за привремено вработување склучи договор со агенцијата „Еси времено...
Македонија

Објавен конкурс за обука на воени пилоти

Редакција
Воената академија „Генерал Михаило Апостолски“ во рамките на Министерството за одбрана, денеска го објави конкурсот за запишување на слушатели на стручно оспособување и усовршување на...
Бизнис

„Македонијатурист“ го доби тендерот на Министерството за одбрана за хотелски услиги вреден 19.000 евра

Министерството за одбрана – сектор за логистика по распишаниот тендер за набавка на хотелски и угостителски услуги склучи договор со хотелско-угостителското акционерско друштво „Македонијатурист“ Скопје....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за одбрана вработува психолози

Редакција
Министерството за одбрана објави јавен оглас за прием на цивилен персонал на служба во македонската Армија, на неопределено време. На огласот се бара цивилен персонал на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Спречен обид за насилен влез во касарната „Гоце Делчев“ во Скопје, едно лице рането

Редакција
Изутринава во 02.53 часот е спречен обид за насилен влез во кругот на касарната „Гоце Делчев“ во Скопје, информираат од Министерство за одбрана. „Војникот што...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за одбрана на привремени вработувања ќе потроши 195.000 евра

Никола Осило
Министерството за одбрана – сектор за логистика распиша тендер за ангажирање на лица преку приватна агенција за вработување. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 12.000.000...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Уника“ го доби тендерот за колективно осигурување на вработените во Министерството за одбрана и припадниците на АРМ

Никола Осило
Министерството за одбрана – сектор за логистика по распишаниот тендер за колективно осигурување на вработените во МО и припадниците на АРМ склучи договор со друштвото...