еМагазин

Tag : Министерство за правда

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Енерџи актив“ го доби тендерот на Министерство за правда за набавка на струја вреден 45.000 евра

Редакција
Министерството за правда по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија за потребите на Министерството за правда и подрачните одделенија склучи договор со друштвото за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за правда вработува девет лица, плата до 37.631 денар

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 9 државни службеници  во  Министерството за правда. Се бараат осум кандидати за работното место помлад соарботник во...
Македонија

Српското Министерство за правда нема информации за приведувањето на Палевски

Редакција
Српското Министерство за правда нема информации за приведувањето на бизнисменот Љупчо Палевски – Палчо за кого македонските медиуми објавија дека вчера бил приведен од полицијата...
Македонија

Партиите остануваат со различни ставови за СЈО

Редакција
Вчера се одржа средба на која се разгледуваше последниот законски текст за Јавното обвинителство, Имајќи предвид дека клучните разлики остануваат, двете страни се согласија консултациите за...
Македонија

Министерство за правда: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ пристигнаа по ТВ-дуелот

Редакција
Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ пристигнале до Министерството за правда по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ,...
Македонија

Министерство за правда го демантира Мицкоски: Амандмани за Законот за јавно обвинителство не се доставени

Редакција
Од Министерството за правда вечерва соопштија дека ВМРО-ДПМНЕ не доставило амандмани за предлог законот за јавно обвинителство, откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во дуелот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Телефонската централа преку која што се прислушувало во Основниот суд, била набавена преку Министерството за правда

Редакција
Одговорност мора да има, а истрагата ќе покаже кој дал наредба во телефонските централи да се вгради систем за прислушкување, изјави денеска на прес-конференција премиерот...
Македонија

Македонија ќе побара повлекување на одлуката за азил на Груевски

Редакција
Владата размислува и ќе донесе одлука да испрати барање за повлекување на одлуката за азил на Никола Груевски, од причини што, доколку одлуката е заснована...
Македонија ТОП СТОРИИ

Што пишува во барањето на Министерство за правда за екстрадиција на Никола Груевски

Редакција
Министерство за правда информираше дека го испратило барањето за екстрадиција на поранешниот македонски премиер, сега пратеник, Никола Груевски. Во барањето е образложено дека ниедно од...
Македонија

Министерството за правда го испрати барањето за екстрадиција на Никола Груевски

Редакција
Министерството за правда информира дека го испрати барањето за екстрадиција на Никола Груевски до Министерството за правда на Република Унгарија. „Барањето за екстрадиција се однесува...