еМагазин

Tag : Министерство за правда

Политика ТОП СТОРИИ

Телефонската централа преку која што се прислушувало во Основниот суд, била набавена преку Министерството за правда

Редакција
Одговорност мора да има, а истрагата ќе покаже кој дал наредба во телефонските централи да се вгради систем за прислушкување, изјави денеска на прес-конференција премиерот
Политика

Македонија ќе побара повлекување на одлуката за азил на Груевски

Редакција
Владата размислува и ќе донесе одлука да испрати барање за повлекување на одлуката за азил на Никола Груевски, од причини што, доколку одлуката е заснована
Политика ТОП СТОРИИ

Што пишува во барањето на Министерство за правда за екстрадиција на Никола Груевски

Редакција
Министерство за правда информираше дека го испратило барањето за екстрадиција на поранешниот македонски премиер, сега пратеник, Никола Груевски. Во барањето е образложено дека ниедно од
Политика

Министерството за правда го испрати барањето за екстрадиција на Никола Груевски

Редакција
Министерството за правда информира дека го испрати барањето за екстрадиција на Никола Груевски до Министерството за правда на Република Унгарија. „Барањето за екстрадиција се однесува
Политика ТОП СТОРИИ

Министерство за правда: Има правен основ за екстрадиција на Груевски, се комплетира документацијата

Никола Осило
Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од Министерството за
Политика

Кабинет на Орбан: Унгарија досега нема добиено официјално барање за екстрадиција на Груевски

Редакција
Унгарија досега не добила официјално барање од Македонија за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, соопшти Кабинетот на претседателот на унгарската Влада, Виктор Орбан. Од
Политика

Министерството за правда ја комплетира документацијата за екстрадиција на Груевски

Редакција
Во Министерството за правда е пристигнато известувањето од Министерството за внатрешни работи дека поранешниот премиер Никола Груевски се наоѓа во Унгарија. Од Министерството за правда
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за правда вработува девет лица, плата до 28.302 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 9 државни службеници во Министерство за правда. Се бараат кандидати за следниве работни места: соработник за следење
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за правда вработува 40 лица, плата до 22.490 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 40 државни службеници во Министерство за правда – Управа за водење на матичните книги. Се бараат соработници,
Бизнис

Министерството за правда вработува, плата до 28.302 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 8 државни службеници во Министерство за правда. Се бараат кандидати за следните работни места: 1. Помлад соработник