еМагазин

Tag : Лепенец

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Обвинителство со детали за несреќата во Лепенец: „Фолксвагенот“ непрописно претекнувал и предизвикал возилото на косовското семејство да падне во реката

Редакција
Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело „тешки дела...
Македонија ТОП СТОРИИ

Побаран притвор за скопјанецот кој се судри со возилото кое падна во Лепенец по што се удави фамилија од Косово

Редакција
Од Основното јавно обвинителство Скопје се огласија во врска со несреќата во која во реката Лепенец се удави брачна двојка од Косово и нивниот 16-годишен...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Во Лепенец се удави брачната двојка Пацоли од Косово и нивниот 16-годишен син, преживеа постариот син: Сите детали

Редакција
Во близина на местото каде што нивниот автомобил БМВ излета во надојдената и матна река Лепенец вчера беа пронајдени беживотните тела на тројцата членови на...
Локално ТОП СТОРИИ

Телата на трите члена од семејството од Косово, пронајдени во Лепенец

Редакција
Пронајден е автомобилот „бмв“ со косовски таблици и безживотните тела на тројцата патници во реката Лепенец во близина на местото каде вчера попладне падна по...
Локално ТОП СТОРИИ

Пронајдено возилото на семејството од Косово кое падна во Лепенец

Редакција
Пронајден е автомобил во Лепенец во близина на местото каде вчера попладне по сообраќајна несреќа во реката падна автомобил марка БМВ со косовски таблички. Возилото...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Семејство од Косово исчезна во реката Лепенец, се спаси само едниот син

Редакција
Потрагата по тројца членови на семејство од Косово, кои синоќа со својот автомобил паднаа во надојдената и матна река Лепенец се уште трае, а истата...
Локално ТОП СТОРИИ

По сообраќајка косовско „БМВ“ паднало во Лепенец, едно лице пренесено во ГОБ „8 Септември“, по три се трага

Редакција
Возило со косовски регистарски таблички паднало во реката Лепенец на патот Скопје – ГП Блаце. Во возилото покрај возачот имало и тројца сопатници. Едно лице...