еМагазин

Рубрика: На кафе во Кантина

На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Митко Јанчев за првпат зборува за приватниот живот: Како несудениот полицаец стана бизнисмен и градоначалник

Петре Димитров
Не станал полицаец, ама стана еден од најпопуларните градоначалници и еден од најуспешните македонски бизнисмени и косопственик на “Кожувчанка“. Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев (42)...
На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Министерот за здравство Фатмир Меџити приватно: Здравството ми е „прва љубов“ 

Петре Димитров
Кадарот на Алијанса за Албанците, доктор Фатмир Меџити, специјалист-невролог е новиот министер за здравство. Долгогодишната работа во здравствениот систем му овозможила да ги осведочи проблемите,...
На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Денис Јанкуловски Космонаутко: Желбата да помагам ме води низ животот

Петре Димитров
За време на пандемијата со Ковид-19, од морето лоши и страшни вести, исплива медицинскиот техничар Денис Јанкуловски, кој децата го прекрстија во Космонаутко. Тој од...
На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Максим Димитриевски за првпат зборува за приватниот живот: Сопругата Надица ми е коректор

Петре Димитров
Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, кој успеа да се избори за втор мандат без поддршка на неговата матична партија СДСМ, со неговите настапи во медиумите...
На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Максим Ристески: Семејството ми е темел во животот

Редакција
Поради неговата сестраност и бројните интереси и работни искуства, на Максим Ристески не е лесно да му се дефинира професијата, а заеднички именител од сѐ...
На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Зоки бејбе: Се гледав на сцена уште од дете

Редакција
Ексцентричен уште од дете, кое се гледа на сцена, пред публика со која комуницира, животната приказна на Зоран Ристевски, повеќе познат како Зоки бејбе, се...
На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Коробкина: Во Русија се преселив без да го знам јазикот, но успеав да изградам препознатлив личен бренд

Силвана Жежова
Анета Коробкина е автор на две книги, говорник, мастер-тренер по клиентски сервис и лидерство. Работата и животот вo седум земjи ѝ помогнале да се изгради...
На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Јанис Јанопулос, првиот човек на ЕДС: Македонски научив од песните на Тоше и Владо Јаневски

Редакција
Јанис Јанопулос, главен извршен директор на Енерџи Деливери Солушнс (ЕДС), грчка компанија која е една од најголемите снабдувачи со струја во Македонија во рубриката на...
На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Камнар: Разликата помеѓу добар и одличен хирург е во човекот во него

Силвана Жежова
Не постојат мали и големи операции, тешки и лесни пациенти, туку секој од нив има своја индивидуална приказна и судбина, вели гостинот на еМагазин во...
На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Пановски за „еМагазин“: Лесно ја поднесувам состојбата со Ковид-19, ми помагаат децата, спортот, не пијам витамини

Силвана Жежова
Лекар специјалист, професор, еден од омилените на граѓаните во борбата против Ковид-19, микробиологот Никола Пановски ќе го сретнете со велосипед низ град или на тениски...