еМагазин

Tag : Фатмир Меџити

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил разрешениот министер Фатмир Меџити од Алијанса за Албанците

Редакција
Фатмир Меџити, кадар на владејачката Алијанса за Албанците (АА) не е повеќе министер за здравство. Тој во македонското Собрание беше разрешен заедно со неговиот сопартиец,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Со 62 гласа „за“ разрешени министрите на АА, Меџити и Алиу

Редакција
Со 62 гласа „за“ синоќа во македонското Собрание беа разрешени министрите на владејачката Алијанса за Албанците (АА), министерот за здравство, Фатмир Меџити и министерот за...
Македонија ТОП СТОРИИ

До Собранието поднесен предлог за разрешување на министрите Меџити и Алиу

Редакција
Техничкиот премиер Талат Џафери денеска достави допис до претседателот на Собранието, Јован Митрески, со кој се предлага Собранието, на првата наредна седница, да ги разреши...
Македонија ТОП СТОРИИ

Не поднесувам оставка, Собранието ќе одлучи кој ќе биде министер, вели Меџити

Редакција
Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска изјави дека нема да поднесе оставка, и ќе остане на министерското место додека нема промена. „Оставка се поднесува кога...
Македонија ТОП СТОРИИ

Алијанса за Албанците најде замена за министрите Меџити и Алиу, кои застанаа на страната на Таравари

Редакција
Несогласувањата на претседателот на владејачката Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари и поранешниот лидер, Зијадин Села, се прелева и во техничката влада. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Министрите...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Министрите Меџити и Алиу пред разрешување поради несогласувањата на Таравари и Меџити

Редакција
Како и што најави еМагазин пред неколку дена, поради несогласувањата на претседателот на владејачката Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари и поранешниот лидер, Зијадин Села,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Меџити и Алиу нема да поднесат оставки, ќе бидат ли сепак сменети?

Редакција
Откако денеска од владејачката Алијанса за Албанците (АА) побараа оставки од партиските кадри, министерот за здравство Фатмир Меџити и министерот за информатичко општество и администрација...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе има ли смена на министри на АА, поради несогласувањето на Таравари и Села?

Редакција
Несогласувањето помеѓу лидерот на владејачката Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари и поранешниот лидер на партијата и претседател на Централното претседателство, Зијадин Села, за тоа...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

На Клиниката за урологија направени 500 трансплантации на бубрег

Редакција
Во декември лани на Универзитетската клиника за урологија била извршена 500. трансплантација на бубрег во јавното здравство, информираа од Министерството за здравство. Успешно е трансплантиран...
Локално

Штипската болница доби нова медицинска опрема

Редакција
Клиничката болница во Штип доби нова медицинска опрема – лапараскопска и ендоскопска опрема, нов ултразвук колор доплер апарат со две сонди и цисто-уретроскопски сет. Новата...