еМагазин

Tag : арбен таравари

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Моралот во политиката

Редакција
Д-р Арбен Таравари Политиката не е бизнис, политиката не треба да биде ниту земјиште за чија што тапија луѓето треба да се убиваат. Политиката не
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Социјален Мозок

Редакција
Д-р Арбен Таравари Во оваа колумна решив да зборувам за еден мој многу близок пријател, кој ми одзеде стотици и илјадници часови учење, ми пркосеше
Локално

Семејството на девојчето што се удави во Вардар ќе добие 300 илјади денари од Општина Гостивар

Редакција
Советот на Општина Гостивар донесе одлука за доделување на еднократна парична помош на семејството на Џејха Меџити, од гостиварско Здуње, која минатата недела го загуби
Македонија

Таравари: Да покажеме респект кон семејството Меџити за смртта на нивната ќерка

Редакција
Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, денеска одржа прес-конференција на која изрази сочувство до семејството Меџити за губење на нивната ќерка и ги отфрли гласините што
Македонија

 Таравари: Алијансата на Албанците ќе го поддржи референдумот

Редакција
Алијансата за Албанците ќе го поддржи најавениот референдум, но одржувањето на референдумот е луксуз што скапо ќе ја чини државата, рече Арбен Таравари, генерален секретар