еМагазин

Tag : арбен таравари

Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој донирал за претседателската кампања на Арбен Таравари

Редакција
Арбен Таравари, кандидатот за претседател на Македонија, на коалицијата „Вреди„, кој не влезе во вториот круг, собрал донации од најмалку 3.354.900 денари или околу 55...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Во Скопје запален билборд со Арбен Таравари

Редакција
Синоќа во Скопје е опожарен билборд со Арбен Таравари, кандидат за претседател на коалицијата „Вреди“, која ја сочинуваат Беса, Алтернатива, Демократско движење и симпатизери на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Арбен Таравари, кандидат за претседател на албанската опозиција

Редакција
Лидерот на Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари за кој е неизвесно дали ќе остане на таа позиција, имајќи јас предвид инцијативата за негово разрешување,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Арбен Таравари, кандидат за претседател на Македонија на албанската опозиција

Редакција
Градоначалникот на Гостивар и претседател на Алијансата за Албанците (АА), Арбен Таравари, иако до пред неколку дена велеше дека не е заинтересиран, сепак одлучи да...
Македонија ТОП СТОРИИ

Арбен Таравари објави кандидатура за претседател на Македонија

Редакција
Лидерот на владејачката Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари, кој до пред извесно време велеше дека не е заинтересиран да биде кандидат за претседател на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Не поднесувам оставка, Собранието ќе одлучи кој ќе биде министер, вели Меџити

Редакција
Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска изјави дека нема да поднесе оставка, и ќе остане на министерското место додека нема промена. „Оставка се поднесува кога...
Македонија ТОП СТОРИИ

Што ќе се случи со Алијанса за Албанците ќе се знае во сабота

Редакција
Во сабота во 13 часот ќе се одржи Централно собрание на владејачката Алијанса за Албаниците (АА), по кое ќе биде појасно што ќе се случи...
Македонија ТОП СТОРИИ

„И да пукате тешка артилерија, промената започна и нема да запре,“ вели Таравари за пронајдениот куршум во неговиот двор

Редакција
Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари се огласи во врска со пронајдениот куршум во дворот на неговата куќа, за кој што вели дека има...
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР со детали за пронајдениот куршум во дворот на Таравари

Редакција
Министерството за внатрешни работи соопшти детали за куршумот кој беше најден во дворот на лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во Гостивар. Од таму...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој сè освен Села и Таравари е дел од Претседателството на Алијансата за Албанците

Редакција
Поради тоа како треба владејачката Алијанса за Албанците (АА) да настапи на престојните парламентарни избори настана несогласување помеѓу претседателот на партијата, Арбен Таравари и поранешниот...