еМагазин

Tag : села

Македонија

Села ја прифати поканата за лидерска средба: „Добро е што премиерот ја чувствува силата на Алијансата за Албанците“

Никола Осило
Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села ја прифати поканата на премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев да учествува на лидерска средба во петок. Од
Македонија

Села: Абдулфета Алими, наместо да биде прогласен за херој, доби 7 години затвор

Редакција
Централното Собрание на Алијасата за Албанците денеска во Дебар одржа состанок на кој се расправаше по повеќе прашања. Состанокот се одвиваше без прсуство на медиумите
Македонија

Села за одземањето на имунитетот на Вељаноски: Дали Џафери е продолжена рака, или фатена опашка

Редакција
За случувањата во македонското Собрание, поврзани со пратеничкиот имунитет на пратеникот и поранешен претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, на Фејсбук регираше лидерот на Алијансата за
Македонија

Села ја откажа средбата со Заев поради одземените надлежности на Таравари

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села во знак на револт од одземањето на ингеренциите во образованието на гостиварскиот
Македонија

Алијансата за Албанците на претседателските избори со свој кандидат, од партијата исклучуваат било каква соработка со ДУИ

Редакција
Политичката состојба во земјата и дебати за претседателските и евентуалните предвремени парламентарните избори, биле темите на синоќешната седница на Централното претседателство на Алијансата за Албанците
Македонија

Обвинителството ќе се истражува кој помогнал во бегството на Војминовски

Редакција
Јавното обвинителството би се вклучило со кривичен прогон против лица кои евентуално му овозможиле бегство на обвинетиот Никола Војминовски, осуден за нападот врз пратеникот Зијадин Села,
Македонија ТОП СТОРИИ

Војминовски му прави „друштво“ на Груевски: Распишана меѓународна потерница за осуденикот за обид за убиство на Села

Редакција
За Никола Војминовски, кој е осуден за обид за убиство на лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, а за кој вчера беше соопштено дека
Македонија

Алијансата за Албанците за бегството на Војминовски: Убиена последната надеж дека правдата ќе се врати во Македонија

Редакција
Бегство на Никола Војминовски и амнестијата на другите осуденици за 27 април покажува дека затворите се изградени само за Албанците, и осудените Македонци или треба
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер за бегството на осудениот за напад на Села: „Биланс: 1 киднапиран 37 избегани 78 амнестирани“

Редакција
Лавина од реакции на социјалните мрежи за бегството на Никола Војминовски, осуден на 13 ипол години затвор за нападот на пратеникот Зијадин Села. Најмногу критики
Македонија ТОП СТОРИИ

Избега еден од осудените за нападот на пратеникот Зијадин Села во Собранието

Никола Осило
На Никола Војминовски, осуден на 13 ипол години затвор за нападот на пратеникот Зијадин Села, судот денеска му одреди мерка „притвор“ откако не беше пронајден