еМагазин

Tag : села

Македонија ТОП СТОРИИ

Дури тројца судии биле изземени додека судот одлучи на Зијадин Села да му ги даде печатите на АА

Редакција
Дури тројца судии биле изземени додека Основниот суд во Тетово одлучи чиви ќе бидат печатите на владејачката Алијанса за Албанците (АА), односно дали неа ќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

Таравари ќе се жали на одлуката на Судот кој му ги даде печатите на Села

Редакција
Јавната „битка“ во владејачката Алијанса за Албанците (АА) продолжува. Од крилото на старо-новиот претседател на партијата, Зијадин Села, соопштија дека Основниот суд во Тетово одлучил...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судот му ги даде печатите на АА на Зијадин Села

Редакција
Основниот суд во Тетово донел одлука печатите на владејачката Алијанса за Албанците (АА) да ги добие старо-новиот претседател на партијата, Зијадин Села. Изминативе денови Судот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Таравари и Села нема што да делат, Алијанса за Албанците нема имот, има само две канцеларии под кирија

Редакција
Владејачката Алијанса за Албанците (АА) деновиве е во фокусот на јавноста поради несогласувањата помеѓу Арбен Таравари и Зијадин Села. Партијата сега има двајца претседатели. Според...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кавгата на Таравари и Села стигна на суд: Чива ќе биде Алијансата за Албанците

Редакција
„Крилото“ на претседателот на владејачката Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари, испрати преставка до Основниот суд Тетово, со што ја започна правната „битка“ за спорот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е претседател на Алијансата за Албанците, Села или Таравари?

Редакција
„Битката“ помеѓу Зијадин Села и Арбен Таравари во владејачката Алијанса за Албанците (АА) се заострува. По вчерашниот Конгрес на партијата во Скопје, сега истата има...
Македонија ТОП СТОРИИ

Таравари на Конгрес му ја укина партиската функција на Села

Редакција
Синоќа во хотелот „Александар палас“ во Скопје се одржа едниот од двата Конгреси на владејачката Алијанса за Албанците (АА), кој го свика претседателот на партијата,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Алијанса за Албанците е веќе поделена, викендов ќе има два конгреси, едниот го свика Таравари, другиот Села

Редакција
Драмата во владејачката Алијанса за Албанците (АА), која е во фокусот на јавноста, продолжува. Викендов освен Конгресот кој го свика поранешниот лидер Зијадин Села за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе одлучува ли суд чива е Алијанса за Албанците?

Редакција
Пред избори најверојатно суд ќе одлучува чива ќе биде владејачката Алијанса за Албанците (АА), на крилото на актуелниот претседател, Арбен Таравари или на крилото на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Таравари не дојде на седницата на Централното собрание на АА, на која се изгласа инцијатива за негово разрешување

Редакција
Претседателот на владејачката Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари, не дојде денеска во Скопје на седницата на Централното собрание (ЦО), која ја свика поранешниот лидер,...