еМагазин

Tag : алијанса за албанците

Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се донатори и колкави приходи имала Алијанса за Албанците лани

Редакција
Владејачката Алијанса за Албанците лани имала приходи од 23 милони денари, покажува извештајот за финансиското работење на партијата, кој го објави Државниот завод за ревизија....
Македонија ТОП СТОРИИ

Таравари и Села нема што да делат, Алијанса за Албанците нема имот, има само две канцеларии под кирија

Редакција
Владејачката Алијанса за Албанците (АА) деновиве е во фокусот на јавноста поради несогласувањата помеѓу Арбен Таравари и Зијадин Села. Партијата сега има двајца претседатели. Според...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е претседател на Алијансата за Албанците, Села или Таравари?

Редакција
„Битката“ помеѓу Зијадин Села и Арбен Таравари во владејачката Алијанса за Албанците (АА) се заострува. По вчерашниот Конгрес на партијата во Скопје, сега истата има...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Зијадин Села, кој повторно е избран за претседател на Алијансата за Албанците од страна на неговото “крило“

Редакција
„Крилото“ на поранешниот претседател на владејачката Алијанса за Албанците (АА), Зијадин Села, на Конгрес повторно го избра за лидер на партијата. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Таравари разрешен,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Зијадин Села, кој неговото „крило“ повторно го избра за претседател на Алијанса за Албанците

Редакција
Поранешниот лидер на владејачката Алијанса за Албанците (АА), Зијадин Села, неговото „крило“ на вчерашниот Конгрес во Скопје, повторно, по трет пат, го избра за претседател...
Македонија ТОП СТОРИИ

Таравари на Конгрес му ја укина партиската функција на Села

Редакција
Синоќа во хотелот „Александар палас“ во Скопје се одржа едниот од двата Конгреси на владејачката Алијанса за Албанците (АА), кој го свика претседателот на партијата,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Арбен Таравари, кандидат за претседател на албанската опозиција

Редакција
Лидерот на Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари за кој е неизвесно дали ќе остане на таа позиција, имајќи јас предвид инцијативата за негово разрешување,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Илир Демири од Алијанса за Албанците, кој е избран за министер за здравство

Редакција
Илир Демири од владејачката Алијанса за Албанците (АА) е новиот министер за здравство. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Илир Демири и Наим Бајрами од АА избрани за нови...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе одлучува ли суд чива е Алијанса за Албанците?

Редакција
Пред избори најверојатно суд ќе одлучува чива ќе биде владејачката Алијанса за Албанците (АА), на крилото на актуелниот претседател, Арбен Таравари или на крилото на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Таравари не дојде на седницата на Централното собрание на АА, на која се изгласа инцијатива за негово разрешување

Редакција
Претседателот на владејачката Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари, не дојде денеска во Скопје на седницата на Централното собрание (ЦО), која ја свика поранешниот лидер,...