еМагазин

Tag : конгрес

Македонија ТОП СТОРИИ

Нема големи изненадувања: Кои се носителите на кандидатските листи на СДСМ?

Редакција
СДСМ на вчерашниот конгрес ги дефинира кандидатските листи за пратеници за изборите закажани за 12 април. Лидерот Зоран Заев соопшти дека партијата започнува нова пракса...
Македонија

(Фото): Кој дојде на Конгресот на СДСМ на кој се дефинираат кандидатите за пратеници?

Редакција
На Конгресот на владејачката СДСМ, освен пратеници од актуелниот состав на Собранието, кои доаѓаат од редовите на партијата и коалицијата, присуствуваа и лидерите на ВМРО-НП...
Македонија

ДУИ со резолуција бара ветинг: Проверка на сите наши и други функционери

Редакција
Делегатите од четвртиот изборен Конгрес на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ) констатираат алармантна состојба во третата власт и сметаат дека по остварувањето на определбите за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови имиња во партиските органи на ДУИ: Се е менливо освен лидерот Али Ахмети

Редакција
Демократската Унија за Интеграција на четвртиот конгрес, кој се одржа вчера донесе новини во партиските органи, како и поголема застапеност на жените во партиските органи....
Локално

Заврши седмиот Конгрес на педијатри во Струмица, а Скопје стана домаќин на IPA конгресот во 2020 година

Редакција
Повеќе од двеста учесници, од кои педесет еминентни професор и лекари од Македонија, но и од Турција, Албанија, Бугарија, Србија, Хрватска, Словенија, Косово и Црна...
Локално

Конгресот на педијатри со меѓународно учество ќе започне утре во Струмица

Редакција
Утре, 25 јуни 2019 година, во Струмица, во хотелот Сириус ќе се одржи седмиот по ред Конгрес на педијатри со меѓународно учество кој ќе трае...
Свет

Конгресот почна истрага против Трамп: Се бара разоткривање на тајните разговари со Путин

Никола Осило
Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, предводен од демократите започна обемна истрага за наводно попречување правда, за корупција и злоупотреби на власта од страна на претседателот...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Заев на 23. конгрес на СДСМ: Нашата партија никогаш не отстапи од предизвиците

Никола Осило
Во Скопје почна 23-от Конгрес на Социјалдемократскиот сојуз на кој партијата треба да го потврди Стево Пендаровски за кандидат за претседател на државата на претстојните...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Извештајот за работењето на амбасадата на САД и Џес Бејли ќе биде објавен во 2019 година

Никола Осило
Аналитичарите од Канцеларијата за отчетност на владата на САД (ГАО) кои престојуваа во Македонија за да извршат теренски активности, што произлегуваат од оценувањето што ГАО...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски побарал вонреден конгрес за да се гласа за негова доверба, ЦК на ВМРО-ДПМНЕ одбил

Редакција
На иницијатива на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Централниот комитет (ЦК) на партијата на синоќешната седница разгледал предлог кој што тој го дал за одржување...