еМагазин

Tag : вирус

Македонија

И медицински техничар од Инфектината клиника во Скопје заразен со коронавирусот

Редакција
Освен единаесетте медицински лица од болницата во Куманово, позитивен на коронавирусот е и медицински техничар од Инфектината клиника во Скопје, информираше на денешната прес конференција,...
Македонија

10 заболени со коронавирусот се со тешка клиничка слика

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција информираше дека на Инфективната клиника во Скопје во моментов се хоспитализирани 67 пациенти заболени со коронавирусот....
Македонија ТОП СТОРИИ

Целосна забрана за движење во Куманово од вечер во 21 до понеделник во 05 часот

Редакција
Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд,...
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Хумор и коронавирусот

Редакција
Бројни вицови, досетки, фотомонтажи… се споделуваат по социјалните мрежи, а многу креативни луѓе од Македонија, регионов и светов покажаа дека „битката“ со коронавирусот може да...
Македонија ТОП СТОРИИ

20 лица од новозаболените со коронавирусот имале контакт со потврден случај, 1 неодамна патувало

Редакција
Според последните податоци објавени вчера, во Македонија се регистрирани 384 лица заболени со коронавирусот. Вчера беа регистрирани 30 нови случаи. “Најголем дел од регистрираните случаи...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бројот на заболени здравствени работници со коронавирусот во Македонија порасна на 41

Редакција
Вкупниот број на заболени лица со коронавирусот во Македонија продолжува да расте, а во секојдневен пораст е и бројот на заболени здравствени работници. “Регистрирани се...
Македонија ТОП СТОРИИ

110 лица од заболените со коронавирусот во Македонија биле без изразени симптоми

Редакција
Според последните податоци, објавени вчера бројот на заболени со коронавирусот во Македонија изнесува 384 лица. “Во однос на симптомите кои се пријавени кај заболените лица,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кај 97 лица од заболените со коронавирусот во Македонија се присутни хронична и здравствени состојби

Редакција
Според последните податоци, бројот на заболени со коронавирусот во Македонија изнесува 384 лица. “Во однос на коморбидитети, кај 97 лица се присутни хронична/и здравствени состојби,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе ги однесе ли коронавирусот Куманово и Скопје во карантин како во Дебар?

Редакција
Од општината Куманово последниве денови континуирано се бара и во овој град, како во Дебар да се прогласи карантин. Освен во Куманово и во Скопје...
Македонија ТОП СТОРИИ

Раст на бројот на заболени со коронавирусот по скопските општини, како изгледа мапата

Редакција
Според последните податоци, објавени вчера, бројот на заболени со коронавирусот во Македонија изнесува 384 лица. Во Скопје бројот на заболени од вирусот порасна на 195,...