еМагазин

Tag : ахмети

Македонија ТОП СТОРИИ

Али Ахмети и Зијадин Села не гласаа за да Африм Гаши биде избран за претседател на Собранието

Редакција
Во македонското Собрание денеска за нов претседател на Парламентот беше избран Африм Гаши, поранешниот лидер на Алтернатива, која е дел од коалицијата „Вреди“. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Сопругата на Ахмети се појави во јавноста за гласањето на претседателските избори

Редакција
Лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети многу ретко се појавува во јавноста со својата сопруга Везире. Вчера тие заедно гласаа на првиот круг од претседателските...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бујар Османи, кандидат на ДУИ за претседател на Македонија

Редакција
Бујар Османи, министерот за надворешни работи и потпретседател на владејачката ДУИ е кандидат за претседател на Македонија на партијата, најави во видео обраќање на Фејсбук,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Скопје се сретнаа Заев, Ахмети и Ковачевски, за што разговарале?

Редакција
Вчера во Скопје се сретнале поранешниот лидер на СДСМ и премиер, Зоран Заев, лидерот на ДУИ, Али Ахмети и актуелниот лидер на СДСМ и премиер,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Холандскиот амбасадор му најави вето на Ахмети ако се меша во работата на судството

Редакција
Од Холандската амбасада информираа дека холандскиот амбасадор во Македонија, Дирк Јан Коп имал средба со лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети, на која му пренел...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ахмети пеел во кабинетот на Груби, не за роденденот, туку за Денот на албанската азбука

Редакција
Лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети пеел во кабинетот на првиот вицепремиер Артан Груби во зградата на Министерството за политички систем и односи помеѓу заедниците...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Ахмети пак славеше роденден во кабинетот на Груби, со цигари и музика

Редакција
Лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети својот 65. роденден повторно го славеше во кабинетот на првиот вицепремиер Артан Груби во Министерството за политички систем и...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Има ли дозвола за градба музејот на УЧК во Сопот, во кој виси и картата на „голема Албанија„

Редакција
Знаме со картата на „голема Албанија“ е еден од експонатите на музејот на терористичка УЧК во Сопот, за кој не е јасно дали е дивоградба,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Средбите на Ахмети со Заев и Груевски беа за помирување, а со Мицкоски за Кривичниот законик, велат од ДУИ

Редакција
Откако лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети изјави дека имало тајни средби со поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и поранешниот премиер и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Не сум учествувал на никакви тајни средби: Груевски го демантира Ахмети

Редакција
Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој откако избега во Унгарија, таму стана азилант, го демантира лидерот на ДУИ, Али Ахмети, кој тврди...