еМагазин

Tag : буши

Македонија ТОП СТОРИИ

Во М-НАВ вработени роднини на Османи, Груби, Николовски, Незири, Аљими, Буши, објави КОД

Редакција
Во државното акционерско друштво Македонска навигација (М-НАВ), кое е во фокусот на јавноста по упадот таму, а кое е препознатливо поради високите плати, но и...
ЖИВОТ

(Видео) Ахмети на свадба кај Буши покажа дека е во добра кондиција

Редакција
Лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети е главната ѕвезда на видео кое се споделува на социјалните мрежи од свадба на син на заменик министерот за...
Локално ТОП СТОРИИ

МВР со детали за пожарот во Буши: Избувнал од кујната па го зафатил останатиот дел од хотелот

Редакција
На 21.05.2022 во 17,45 часот во СВР Скопје, Ќ.Б. пријавил дека во Старата скопска чаршија, на ул.„Самоилова“, во Скопје настанал пожар во кујна од хотел....
Локално ТОП СТОРИИ

Во пожарот во Буши повредени 70 лица, деветмина завршиле во болница, а настрадале и тројца пожарникари

Редакција
Во пожарот кој го зафати хотелот Буши, во турканиците 70 лица завршиле со повреди, јавува телевизија Телма. Лекарите интервенирале кај 28 луѓе, на 19 им...
Локално ТОП СТОРИИ

Десет лица повредени во пожарот што попладнево избувна во хотелот „Буши“ во Скопје, од кои двајца потешко

Редакција
Десет лица повредени во пожарот што попладнево избувна во хотелот „Буши“ во Скопје со возила на Итната медицинска помош се однесени во Градската општа болница...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Шекеринска со Пендаровски, Спасовски, Николовски… на ифтарска вечера во „Буши„

Редакција
Министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска во друштво на новиот претседател на државата, Стево Пендаровски, министрите Оливер Спасовски, Љупчо Николовски… беше на ифтарска вечера по...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кои се најуспешните спа хотели во Македонија

Редакција
Министерството за економија традиционално ги додели наградите за најуспешните хотели во Македонија, поделени во неколку категории. Оваа се најуспешните спа хотели:    ТЦЦ- Гранд Плаза...