еМагазин

Tag : Шекеринска

Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) „Бомба“ од домот на Боки13, на гости му се Шекеринска и Катица Јанева

Редакција
Непознат корисник на Јутјуб објави видео, кое е најверојатно снимено во домот на неправосилно осудениот за “Рекет“, Бојан Јовановски– Боки 13, на кое се гледа...
Македонија

Заев и Шекеринска ностители на кандидатски листи, ќе има и нови ликови

Редакција
Во секоја изборна единица СДСМ ќе оди со двајца носители на листи – маж и жена, најавија денеска претседателот на СДСМ, Зоран Заев и заменик...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Шекеринска приватно: Ако не бев политичар, ќе станев учителка

Редакција
Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска за првпат отворено зборува за својот приватен живот и интереси. Таа во видеото, кое е дел од серијата...
Македонија

(Видео) Заев, Шекеринска и Џафери на адреналинско-воена екскурзија на носачот „Хари С. Труман“

Редакција
Премиерот Зоран Заев, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и претседателот на Собранието, Талат Џафери остварија средба со адмирал Џејмс Фого, командантот на американските поморски сили...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Кој се дојде: И сопругот на Шекеринска, доби награда на изборот на Мажи на годината

Редакција
На вториот избор на Мажи на годината во организација на првиот онлајн магазин за мажи Friday.mk присуствуваа бројни јавни лица од бизнис секторот, политиката и...
ЖИВОТ

Се повеќе девојки во униформи: Од вкупно 6.700 припадници на Армијата, 635 се жени

Никола Осило
Министерството за одбрана прави исклучителни чекори напред во доменот на родовата еднаквост и родовата перспектива. Се зголемува бројот на жените кои се пријавуваат за доброволно...
Македонија

Шекеринска за повикот војската да помогне за загадувањето: Пуштање Армија на улица е прогласување на вонредност

Редакција
Според нашето уредување, акциите на војската мора да го почитуваат Уставот. Ако пуштите Армија на улица, тоа според Уставот е прогласување на одреден тип на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Уловена „жестока женска расправа“ за буџетот за 2020 година

Никола Осило
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук-профил објави фотографија од „крчкањето“ на буџетот за 2020 година на која може да се видат само жени....
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Би било фино политичарите почесто да качуваат врвови и да се слуша „Македонско девојче“

Никола Осило
Како да беа договорени министерката за одбрана Радмила Шекеринска и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со искачување на планинските врвови да го прослават Денот на...
Македонија

Влада: Палењето знамиња на држави и макети од Заев и Шекеринска не е патриотизам

Редакција
Владата денеска најостро го осуди инцидетот што се случи пред Конзулатот на Македонија во Мелбурн. -Владата на Република Северна Македонија најостро го осудува вандалското и...