еМагазин

Tag : спасовски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кој дојде на приемот кај Дедо Стефан

Редакција
Премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, претседателот на Собранието, Талат Џафери, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана,
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Кај кого се падна паричката во семејствата на Шекеринска, Филипче, Дескоска, Анѓушев…

Редакција
Дел од министрите освен честитки за божикните празници на социјалните мрежи споделија и фотографии со информации во кој од нивното семејство се паднала паричката. Министерката
Македонија

Новогодишна честитка и за Лика, Анѓушев, Османи, Спасовски и Шекеринска: Платите ќе им пораснат за 8.000 денари

Редакција
Макфакс објави дека до Собранието бил доставен предлог закон за покачување на платите на вицепремиерите за 8.000 денари. Со измените на Законот за плата и
Македонија

Спасовски: Груевски не му побегна на МВР

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во емисијата „Лица“ на Анета Кочишки на телевизијата 1ТВ рече дека деталите за бегството на поранешниот македонски премиер ќе бидат
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски од протестот во Кочани побара оставки од Димитров и Спасовски

Редакција
Владата предводена од Зоран Заев jа завитка Македонија во црнила, го уценува народот и му го менува идентитетот, заради што мора да поднесе оставка и
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски: Специјалци упаднале во домовите на активисти и подржувачи на ВМРО ДПМНЕ, вршеле претрес и во детска соба

Редакција
Лидерот на ВМРО ДПМНЕ на својот Фејсбук профил соопшти дека минатата недела специјалци упаднале во домовите на петнасетина подржувачи и активисти на партијата: „Министерот за
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев ги знае сите детали за бегството на Груевски, но ќе ги соопшти на јавноста кога ќе дојде време

Редакција
Ги знам сите детали, целосно сум информиран. Кога ќе дојде време јас и министерот Спасовски ќе ги кажеме сите детали од истрагата и за делот
Македонија

Анкета на Телма и МЦМС: Граѓаните не го оправдуваат азилот на Груевски, вината за неговото бегство ја лоцират кај МВР

Редакција
Повеќе од половина од граѓаните на Македонија, 52,3 проценти не го одобруваат политичкиот азил на поранешниот премиер Никола Груевски, наспроти 21 процент кои го оправдуваат,
Македонија ТОП СТОРИИ

Спасовски: Контактираме со сите служби во регионот, се утврдува како избегал Груевски и кој му помагал

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски информираше дека внатрешната контрола на МВР и Обвинителството работат на утврдување на начинот на кој поранешниот премиер Никола Груевски
Македонија ТОП СТОРИИ

Цела листа: Објавени платите на министрите, само Спасовски има повисока од Заев

Редакција
Оливер Спасовски, вицепремиер и министер за внатрешни работи е единствениот од Владата, кој ќе биде опфатен со новиот прогресивен данок. Тој во октомври имал нето