еМагазин

Tag : Ифтар

ЖИВОТ

(Фото) Министерот Сали на ифтар со дежурниот медицински персонал во болницата „8 Септември“

Редакција
Министерот за здравство Беким Сали синоќа во Градската општа болница „8 Септември“ присуствуваше на ифтар со дежурниот медицински персонал. „Посебен ифтар меѓу колегите од дежурната...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Мекици Охрид“, „Слава Ресен“, „Свадба Скопје“, „Ифтарски вечери“ и „Погреби“: Во Македонија има 40 големи кластери

Редакција
Решенија на позитивни лица со Ковид-19 се издадени во Чаир, Гази Баба, Аеродром, Сингелиќ и Сарај. Епидемиолошките анкети укажуваат на бројни семејни кластери. Во периодот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Кој дојде на ифтарската вечер која ја организираше премиерот Заев

Редакција
По повод Светиот месец Рамазан огранизирав ифтарска вечера на која присуствуваше државниот врв, поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи, градоначалници од повеќе општини, ректори на државните...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Шекеринска со Пендаровски, Спасовски, Николовски… на ифтарска вечера во „Буши„

Редакција
Министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска во друштво на новиот претседател на државата, Стево Пендаровски, министрите Оливер Спасовски, Љупчо Николовски… беше на ифтарска вечера по...