еМагазин

Tag : Ифтар

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Кој дојде на ифтарската вечер која ја организираше премиерот Заев

Редакција
По повод Светиот месец Рамазан огранизирав ифтарска вечера на која присуствуваше државниот врв, поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи, градоначалници од повеќе општини, ректори на државните...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Шекеринска со Пендаровски, Спасовски, Николовски… на ифтарска вечера во „Буши„

Редакција
Министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска во друштво на новиот претседател на државата, Стево Пендаровски, министрите Оливер Спасовски, Љупчо Николовски… беше на ифтарска вечера по...