еМагазин

Tag : Пендаровски

Македонија ТОП СТОРИИ

Политичките лидери кај Пендаровски се договорија дека за Македонија нема друг пат, освен ЕУ

Редакција
Лидерите на политичките партии кои вечерва беа на средба кај претседателот Стево Пендаровски стојат зад идејата државата што поскоро да ги почне пристапните преговори со
Македонија ТОП СТОРИИ

На лидерска кај Пендаровски, Заев и Мицкоски ќе договарат кога точно ќе има предвремени избори

Редакција
Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила Водно“, иницирана од претседателот
ЖИВОТ

(Фото) Претседателот Стево Пендаровски и сопругата Елизабета уживаа во „Макфест“

Никола Осило
Претседателот Стево Пендаровски со сопругата Елизабета присуствуваа на годинешното издание на „Макфест“. „Повеќе од три децении и со над 1.000 композиции „Макфест“ е фестивал хроничар
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Претседателот Пендаровски му ја покажа „Вила Билјана“ на американскиот државен секретар Мајк Помпео

Никола Осило
Посетата на американскиот државен секретар Мајк Помпео во исклучително важен период за нашата земја, е потврда за пријателството меѓу САД и Северна Македонија, засновано на
Македонија

Нов гаф: Пендаровски на тет-а-тет средба со Ѓукановиќ со наопаку поставено црногорско знаме

Редакција
Црногорските медиуми објавија дека македонскиот претседател Стево Пендаровски го пречекал својот црногорски колега Мило Ѓукановиќ, кој пред неколку дена беше во посета на Македонија со
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Претседателот Пендаровски неуморен: Си соши сако кај „Иска и Џељо“, па ја однесе Бети на концерт на Ерос Рамацоти

Никола Осило
Претседателот Стево Пендаровски не мирува и во изминативе 24 часа покажа дека е полн со енергија. Тој вчера се прошета низ Старата скопска чаршија, за
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Претседателот прав домаќин: Пендаровски со сопругата ги прошетаа амбасадорката на САД, Кејт Брнс и нејзиниот сопруг во Галичник

Никола Осило
Претседателот Стево Пендаровски заедно со својата сопруга Елизабета денеска ги прошетаа американската амбасадорка Кејт Брнс и нејзиниот сопруг Скот во едно од најубавите македонски села
Македонија

Пендаровски не сака пари за канцеларија и доживотна пензија како Иванов и Црвенковски, се откажува од привелегиите

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски, по истекот на мандатот нема да ги користи привилегиите кои му следуваат по закон. За телевизијата 24 од неговиот кабинет велат дека
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Мицкоски и Пендароски се дружеа на Годишната прослава на ССК: Кој се дојде

Редакција
Традционално, Сојузот на стопански комори (ССК) во ресторанот Воденица и годинава ја организираше Годишната прослава на која присуствуваа бројни бизнисмени, јавни личности, политичари, дипломатски преставници…
Македонија

Прва седница: Кои се новите членови на Советот за безбедност

Редакција
Во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски денеска се одржа првата конститутивна седница на Советот за безбедност. За сега нема официјални информации кои биле темите за