еМагазин

Tag : Пендаровски

Македонија

Избори на 21 или на 28 јуни: Партиските лидери на нова средба за датум

Редакција
Партиските лидери кои во вторникот беа на средба кај претседателот Стево Пендаровски, денеска напладне повторно кај шефот на државата ќе разговараат за термин кога да...
Балкан ТОП СТОРИИ

Пендаровски ја „распламти“ Србија: „Подобро да молчи на јазикот, кој освен нас никој не го признава“

Редакција
Остри реакции во Србија предизвика изјава на претседателот Стево Пендаровски за косовските медиуми дека се противи на идејата за корекција на границата меѓу Белград и...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Претседателот Пендаровски за момент „стана“ Црвенковски

Редакција
Мал симпатичен гаф се случи при вчерашното обраќање до јавноста на претседателот Стево Пендаровски  по повод продолжувањето на вонредната состојба откако од член на протоколот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски прогласи нова вонредна состојба во траење од 14 дена

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски прогласи нова вонредна состојба во траење од 14 дена поради кризата со Ковид-19. Како причина за тоа ги наведе спроведување на економско-социјалните...
Македонија

Владата предлага продолжување на вонредната состојба за 30 дена

Редакција
Владата на денешната 53-та седница донесе заклучок да достави предлог до претседателот Стево Пендаровски за продолжување на вонредната состојба. Оттаму информираат дека до претседатлот Пендаровски...
Македонија ТОП СТОРИИ

Партиските лидери не договорија датум за изборите, нова средба следната недела

Редакција
Лидерите на најголемите политички партии денеска не постигнаа договор за нов датум за парламентарни избори на лидерската средба што се одржа кај претседателот Стево Пендаровски....
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) На партиските лидери пред да влезат кај Пендаровски им мереа температура

Редакција
Пред да се сретнат со претседателот Стево Пендаровски, за денешната лидерска средба на партиските лидери им беше мерена температура. На денешната средба присуствуваат претседателите на...
Македонија

Избори за еден месец, во јули или во друг термин: Денеска лидерска кај Пендаровски

Редакција
Во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се одржи лидерска средба за терминот на одржување на предвремените парламентарни избори, кои беа закажани на 12...
Македонија

Кој доби покана за лидерската средба утре кај претседателот Стево Пендаровски?

Редакција
Во „Вила Водно“ утре од 13 часот ќе се одржи лидерска средба на која се поканети претседателите нa парламентарните политички партии од власта и од...
Македонија

Уставениот суд нема да ја оценува првата одлука на Пендаровски за вонредна состојба

Редакција
Уставниот суд нема да ја оценува уставноста на првата одлука на претседателот Стево Пендаровски за прогласување вонредна состојба во државата која беше донесена на 18...