еМагазин

Tag : Силјановска Давкова

Македонија ТОП СТОРИИ

Силјановска Давкова ќе оди во Ватикан и Рим, ќе се сретне ли и со Радев?

Редакција
Првата официјална посета во странство на македонската претседателка Гордана Силјановска Давкова ќе биде на Ватикан и Рим, предводејќи ја македонската делегација за чествувањето на сесловенските...
Македонија ТОП СТОРИИ

Видео од заклетвата на Силјановска Давкова на која регираа Грција и ЕУ

Редакција
Новата претседателка на Македонија, Гордана Силјановска Давкова, која уште пред да дојде на оваа функција најави дека нема да го употребува новото уставно име на...
БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

ЕУ очекува од Силјановска Давкова и новата влада да ги исполнат обврските на Македонија за влез во ЕУ

Редакција
Освен честитки, од Европската Унија (ЕУ) ги потсетија новатата претседателка на Македонија, Гордана Силјановска Давкова и новата влада, која допрва треба да се формира, и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Утре прва телевизиска дебата Силјановска Давкова – Пендаровски

Редакција
Утре на телевизијата ТВ21 е првата телевизиска дебата помеѓу кандидатката за претседател на Македонија на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова и на актуелниот претседател и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Анкета: Силјановска Давкова води, по неа е Пендаровски, трет е Таравари

Редакција
За кандидатката на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на престојните претседателски избори би гласале 18,2% од граѓаните, за кандидатот на владејачката СДСМ, Стево Пендаровски, 15%,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Предлогот за уставни измени не треба да се поддржи, не смее патот за Брисел да води преку Софија, кажа во Собрание Силјановска Давкова

Редакција
Ние ќе гласиме по сопствено уверување. Крајно време е да покажеме дека сме пристојна европска држава, која сака на патот кон ЕУ да оди исто...
Македонија

Силјановска Давкова на трибина на ВМРО-ДПМНЕ: Односот на Бугарија кон Македонија е надвор од начелата на ЕУ

Редакција
Европската унија сама себе си се перцепира како единство на различности. Одеднаш, сега, се покажува дека членки на ЕУ промовираат еден чуден ЕУ-однос, ние и...