еМагазин

Tag : гроб

ЖИВОТ

Поклонението на гробот на Св.Кирил одложено за втората половина од годината

Редакција
Чествувањето на гробот на Св.Кирил, кој се наоѓа во базиликата „Св. Климент“ во Рим, годинава е одложено поради пандемијата со корона вирусот. Поклонението на државно-централната...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Новото вечно почивалиште на Тоше ќе биде готово до јуни, еве како ќе изгледа

Редакција
Конечно, по 12 години откако Тоше Проески трагично загина во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, Хрватска, се гради спомен-обележјето на неговото вечно почивалиште на Гумење...
Македонија

(Фото) Заев и Борисов се поклонија на гробот на Гоце Делчев

Редакција
Премиерот Зоран Заев и неговиот гостин бугарскиот премиер Бојко Борисов, денеска заедно положија венци на гробот на Гоце Делчев во црквата „Свети Спас“ во Скопје....
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Тоше Проески конечно ќе добие пристојно почивалиште, еве како ќе изгледа

Редакција
Градоначалникот на Крушево, Томе Христоски на својот Фејсбук профил објави како ќе изгледа вечното почивалиште на македонската музичка легенда, Тоше Проески. „Вака ќе изгледа гробното...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Колку политичарите направиле зло, толку Тоше направи добро за Македонија, и уште нема спомен обележје

Петре Димитров
Тепих од вештачка трева, распукани и пропаднати бекатон плочки, метална ограда, импровизирана конструкција покриена со најлон и пластика… Вака по 11 години изгледа вечното почивалиште...