еМагазин

Tag : гроб

Македонија

(Фото) Заев и Борисов се поклонија на гробот на Гоце Делчев

Редакција
Премиерот Зоран Заев и неговиот гостин бугарскиот премиер Бојко Борисов, денеска заедно положија венци на гробот на Гоце Делчев во црквата „Свети Спас“ во Скопје.
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Тоше Проески конечно ќе добие пристојно почивалиште, еве како ќе изгледа

Редакција
Градоначалникот на Крушево, Томе Христоски на својот Фејсбук профил објави како ќе изгледа вечното почивалиште на македонската музичка легенда, Тоше Проески. „Вака ќе изгледа гробното
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Колку политичарите направиле зло, толку Тоше направи добро за Македонија, и уште нема спомен обележје

Петре Димитров
Тепих од вештачка трева, распукани и пропаднати бекатон плочки, метална ограда, импровизирана конструкција покриена со најлон и пластика… Вака по 11 години изгледа вечното почивалиште