еМагазин

Tag : Ватикан

Македонија

Отец Пимен за патувањето на Мукоски во Ватикан: “Дали би патувале во ист авион со човек кој може да отвори врата„

Редакција
И Отец Пимен на својот Фејсбук профил се огласи со реакција поради тоа што пратеникот Крсто Мукоски, беше дел од македонската делегација на чествувањето на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Разбрале дека Крсто доаѓа и ја заѕидале вратата„: Твитер за посетата на Мукоски и Џафери на Ватикан

Редакција
Тоа што и поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски се најде во делегацијата предводена од претседателот на Собранието, Талат Џафери, која го посети Ватикан за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Муковски пред портите на Ватикан, време е за Кодот на Дичо Молерот“: Твитер за делегацијата која ќе патува во Рим во чест на св. Кирил

Редакција
Претседателот на Собранието, Талат Џафери, на 24 мај ќе ја предводи државната делегација за одбележување на традиционалната манифестација „Македонија во чест на св. Кирил“, во Светата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ватикан ја оцени посетата на папата, како една од подобро организираните

Редакција
Координативното тело за организирање на посетата на Папата Франциск на својата завршна седница оцени дека посетата беше спроведена според сите предвидени највисоки стандарди и процедури...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Папата дојде откако се залетавме кон НАТО: Лицимерие на Ватикан или закрила на Западот?

Никола Осило
Многу македонски граѓани реагираат на тајмингот и значењето на посетата на Папата Франциск на земјава. Дел од јавноста во посетата на Папата гледа знак дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Директорот на БЈБ, Сашо Тасевски се сретна со папата Франциск во Ватикан

Никола Осило
На покана на Жандармскиот корпус на Ватикан, делегација на Министерството за внатрешни работи, предводена од директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски од 16...