еМагазин

Tag : москва

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) 15-годишно момче спасило над 100 луѓе при терористичкиот напад во Москва

Редакција
Веста за 15-годишното момче Ислам Капилов, кое спасило над 100 луѓе од сигурна смрт при терористичкиот напад во концертна сала во Москва, и видеото од...
Свет ТОП СТОРИИ

Вознемирувачки снимки од терористичкиот напад во Москва објави Исламската држава

Редакција
Во терористичкиот напад на концертна сала во Москва беа убиени најмалку 137 лица, а одговорноста за нападот ја презеде ИСИС (Исламската држава), која на социјалните...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој друг освен Пендаровски го осуди терорисистичкиот напад во Москва

Редакција
Македонскиот претседател Стево Пендаровски, беше првиот македонски функционер кој што го осуди терористичкиот напад во концертна сала во Москва, во кој според вчерашни податоци загинаа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски го осуди терористичкиот нападот во Москва

Редакција
Македонскиот претседател Стево Пендаровски го осуди синоќешниот терористички напад во концертна сала во Москва, во кој загинаа најмалку 137 лица. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ На 143 се...
Свет ТОП СТОРИИ

Путин обвини дека Украина е поврзана со нападот во Москва, таа вели дека тој стои зад истиот

Редакција
Рускиот претседател Владимир Путин ја обвини Украина за поврзаност со синоќешниот терористички напад во концертна сала во Москва во кој загинаа најмалку 143 лица. ПОВРЗАНИ...
Свет ТОП СТОРИИ

(Фото+видео) Најмалку 93 убиени во терористичкиот напад во Москва, уапсени 11 лица

Редакција
Бројот на убиени во синоќешниот терористичкиот напад во концертната сала во Москва продолжува да расте. Според последните официјални податоци тој се искачи на најмалку 93...
Свет ТОП СТОРИИ

САД, Германија, Британија и Летонија предупредија на терористички напад во Москва пред две недели

Редакција
Во синоќешниот терористички напад во концертна сала во Москва загинаа најмалку 60 лица, а над 100 се ранети. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Вознемирувачки видеа) Бројот на убиени...
Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачки видеа) Бројот на убиени во терористичкиот напад во Москва се искачи на 60

Редакција
Најмалку 60 лица се убиени во синоќешниот терористички напад во концертна сала во Москва, а над 100 се ранети. По нападот по неколку експлозии, таму...
Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачки видеа) Најмалку 40 загинати во терористички напад во Москва

Редакција
Најмалку 40 лица загинаа во терористички напад во концертната сала Крокус Сити Хол во Москва, во која потоа изби и пожар. Ранети се најмалку 100...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Нов напад на Москва со дронови, нарушен и сообраќајот на аеродромот Внуково

Редакција
Утринава повторно имаше напад со дронови на Москва. This morning, a kamikaze drone struck on the territory of one of the military facilities in Kubinka...