еМагазин

Tag : москва

Македонија

Руско МНР: Гласачите бојкотираа решенија наметнати од надвор

Редакција
Резултатот од референдумот во Македонија покажува дека гласачите одлучија да бојкотираат решенија наметнати од надвор, соопшти руското Министерство за надворешни работи. – Водечките политичари од...
Македонија

„Франкфуртер алгемаине цајтунг“: Да се каже вистината што ако референдумот за името не успее

Редакција
Ако на претстојниот референдум Македонците го отфрлат постигнатиот компромис за спорот за името, нивното влегување во ЕУ и во НАТО ќе биде блокирано за подолг...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Витаминка со нов корпоративен штанд изложува на Саемот Worldfood Москва

Редакција
Прилепска Витаминка го изложува целокупниот свој производствен асортиман на најголемата специјализирана саемска манифестација за прехранбена индустрија Worldfood Москва 2018. На четиридневниот саем, Витаминка го промовира...
Ретро

(Видео) Недостасува забавата од мундијалот: Најдобрите голови и најжешките навивачки од Москва

Никола Осило
На повеќето македонски граѓани, но на фудбалските навивачи ширум светот се уште им недостасуваат натпреварите и забавата од Светското првенство во фудбал што се одржа...
Балкан

Москва протера двајца грчки дипломати и забрани влез во Русија за шефот на политичката канцеларија на Коѕијас

Редакција
Забрана за влез во Русија за директорот на политичката канцеларија на Никос Коѕијас и протерување на двајца грчки дипломати се „контра мерките“ на Москва, откако...