еМагазин

Tag : Путин

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Успешен референдум во Русија: Путин може да биде претседател до 2036 година

Редакција
Руската Централната изборна комисија по пребројувањето на 85 отсто од гласачките ливчиња соопшти дека на рефенредумот за уставни измени 78 отсто од избирачите гласале „За“...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Путин облече скафандер и ги посети заразените од корона вирусот во Москва

Редакција
Рускиот претседател Владимир Путин вчера облече заштитен скафандер и ги посети заразените од корона вирусот сместени во една од болниците во Москва. При тоа, градоначалникот...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Путин и Ердоган во Москва постигнаа договор за Идлиб

Редакција
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин денеска во Москва по повеќечасовни разговори постигнаа договор за решавање на кризата во сириската...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Владимир Путин во срцето на Сибир за 67. роденден: Собираше печурки

Никола Осило
Прес-службата на рускиот претседател Владимир Путин објави видео од прославата на неговиот 67. роденден. Путин заедно со министерот за одбрана Сергеј Шојгу со хеликоптер одлетаа...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Стравични сцени од големиот пожар во Сибир

Никола Осило
Не стивнуваат пожарите во Сибир во кои изгореа илјадници хектари шума и десетици илјади диви животни. Станува збор за пожари на локации кои се простираат...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Што договорија Путин и Ким

Редакција
Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека разговорот во четири очи со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун во Владивосток бил темелен. Како што нагласи Путин, со...
Свет

(Видео) Ким Јонг Ун го изненади светот со нов стајлинг на средбата со Путин

Никола Осило
Рускиот претседател Владимир Путин во Владивосток се сретна со лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун. Ова е прва посета на Ким на Русија и...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Путин ја претстави подморницата што може да предизвика нуклеарно цунами

Никола Осило
Рускиот претседател Владимир Путин присуствуваше на церемонија за претставување на нова подморница која може да носи нуклеарни боеви глави кои можат да предизвикаат разорно цунами....
Свет

Го нема Путин, „Тајм“ ја објави листата на 100 највлијателни луѓе за 2019 година

Редакција
Неделникот „Тајм“ ја објави листата на 100 највлијателни луѓе за 2019 година. Листата опфаќа пет категории: пионери, лидери, артисти, титани и икони. Новиот рејтинг во...
Македонија

Рускиот амбасадор му ја предаде на Заев нотата за прифаќање на новото име

Редакција
Премиерот Зоран Заев синоќа го примил рускиот амбасадор Сергеј Баздникин, кој му ја предал копијата од нотата на Министерството за надворешни работи на Руската Федерација,...