еМагазин

Tag : брод

Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Бугарски крузер удрил во бетонски ѕид во Дунав во Австрија, 17 лица повредени

Редакција
Бугарски брод за крстарење со 160 патници удрил во бетонски ѕид на реката Дунав во австрискиот град Ашах, при што 17 лица биле повредени. Бродот...
Балкан ТОП СТОРИИ

Министерот за поморство на Грција си поднесе оставка поради убиството на патникот од страна на екипаж на Блу хоризонт

Редакција
Министерот за поморство на Грција, Милитиадис Варвициотис си поднесе оставка по смртта на 36-годишниот Андонис Кариотис, кој беше турнат во море на атинското пристаниште, додека...
Балкан ТОП СТОРИИ

Адонис се качи на брод, фотографија која ја расплака Грција

Редакција
Андонис Кариотис (36), кој се удави откако во морето беше турнат од екипажот на брод на грчката компанија „Блу Хоризонт“, на своето последно патување сепак...
Балкан ТОП СТОРИИ

Капетанот и екипажот не ни пријавиле дека турнале патник во морето: Шокатни сведоштва на патниците од грчкиот брод

Редакција
Капетанот на бродот на компанијата Blue Horizon не пријавил до службите на пристаништето Пиреја во Атина, Грција, дека патник завршил во морето, откако претходно беше...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Екипаж на брод во Грција турнаа човек во морето кој се удави

Редакција
Грција е во шок, откако се објавени снимки од инцидент кој синоќа се случи на брод на компанијата Blue Horizon на атинското пристаниште Пиреја, јавува...
Балкан ТОП СТОРИИ

Во внатрешните делови на бродовите и во такси во Грција маската останува задолжителна

Редакција
Комисијата на епидемиолози од Министерството за здравство на Грција на вчерашниот состанок донела препорака маската и понатаму да биде задолжителна во внатрешните делови на бродовите...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Украинците тврдат дека го погодиле со проектил: Потона „Москва“, главниот брод на руската Црноморска флота

Редакција
Рускиот воен брод „Москва“ потона при враќањето во пристаништето во бурно време поради експлозија и пожар, соопшти вчера руското Министерство за одбрана. Претходно, информираше дека...
Балкан

И за патување со брод низ Грција, ќе Ви треба формулар, две дози вакцина или тест

Редакција
За грчките државјани и за туристите кои планираат да патуваат на некој од островите во Грција, задолжително е, 24 часа пред тргнувањето да имаат пополнето...
Балкан

(Фото) Тие што ќе патуваат со брод во Грција треба да пополнат прашалник за Ковид-19

Редакција
На седум прашања поврзани со Kовид-19, ќе треба писмено да одговорат сите патници кои во Грција користат бродска линија подолга од половина час. Во рамките...
Македонија ТОП СТОРИИ

Тројца наши државјани се помеѓу патниците на бродот кој е задржан во Јапонија, а на кој има 20 заболени од корона вирус

Редакција
Според последните информации добиени од Министерството за надворешни работи на Јапонија, потврдено е присуство на тројца наши државјани на бродот кој е задржан близу Јокохама,...