еМагазин

Tag : Џафери

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

(Видео) Џафери во “филм“ дека е инспектор

Редакција
Техничкиот премиер Талат Џафери, кадар на владејачката ДУИ, неовластено упадна и неовластено снимаше вработени во СВР Тетово додека тие работеа. Како и неговиот соопартиец, министерот...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Османи да дели пасоши на шалтерот во МРТВ, а не во Минхен

Редакција
Додека илјадници граѓани останаа заробени во Македонија, продолжува серијалот во кој министерот за надворешни работи Бујар Османи и неговиот сопартиец од ДУИ, техничкиот премиер Талат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Фотографија со Џафери, Маричиќ и Османи од Брисел – хит на социјалните мрежи

Редакција
Додека во Македонија илјадници граѓани неможат да излезат од државата, бидејќи немаат пасош со „Северна“, поради вина на институциите, техничкиот премиер Талат Џафери, првиот вицепремиер...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) На сајтот на Владата Ковачевски се уште е премиер

Редакција
На официјална веб страна на Владата, Димитар Ковачевски се уште е премиер, а не се апдејтувани и другите измени за новата техничка влада. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ковачевски му ја предаде премиерската функција на Џафери

Редакција
Поранешниот премиер Димитар Ковачевски и лидер на СДСМ, денеска му ја предаде премиерската функција на Талат Џафери, кадар на владејачката ДУИ, кој ќе биде технички...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски му го врачи мандатот на Џафери за состав на техничката влада

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски денеска му го врачи мандатот на техничкиот премиер Талат Џафери за составување на техничката Влада. Џафери ќе биде технички премиер 100 дена,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Џафери: Лага е дека сум примил каков било материјал од Груевски

Редакција
Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска во Собранието изјави дека нема никаква вистина во тврдењето дека примил каков било допис или материјал од поранешниот премиер,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Галерија) Џафери на Ауденција кај Папата Франциск, му подари графичка икона „Богородица Несвенлива Роза“

Редакција
Претседателот на Собранието, Талат Џафери заедно со македонската државно-црковна делегација денеска беше на Ауденција кај Папата Франциск. -На Аудиенцијата кај Папата Франциск, му ја честитав...
Македонија

Џафери ја предводи државно – црковната делегација во Рим и Ватикан на манифестацијата во чест на Св. Кирил

Редакција
Претседателот на Собранието, Талат Џафери, од денеска до 25-ти овој месец ќе ја предводи државно – црковната делегација за одбележување на традиционалната манифестација во чест...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) г.г. Стефан на ифтарска вечера кај Џафери

Редакција
Претседателот на Собранието, Талат Џафери, синоќа беше домаќин на традиционалната ифтарска вечера по повод светиот месец Рамазан. На вечерата, покрај премиерот Димитар Ковачевски, присуствуваа и...