еМагазин

Tag : Џафери

Политика

Не се знае по кој критериум била избрана ќерката на Џафери, која се вработи во ЕЛЕМ

Редакција
На денешната седница на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), претседателката Билјана Ивановска, за вработувањето на ќерката на претседателот на Парламентот, Талат Џафери во ЕЛЕМ,
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Цензусот најголем непријател на Силјановска и Пендаровски, а „побратим“ на Талат Џафери

Никола Осило
Како што се наближува 21 април, денот за кога се закажани претседателските избори се погласни стануваат најавите за бојкот на изборите од разочараното членство и
Политика

Судот до Џафери: За прв пат Собранието не донесе одлука за одземање имунитет

Редакција
Неприфатливи се изјавите дека Судот ќе биде одговорен за одолговлекување на постапката, дотолку повеќе што Судот не може своеволно и спротивно на законот да определува било какви
Политика

Собранието нема да работи од 1 април, заради предизборната кампања за претседателските избори

Редакција
Собранието нема да работи од 1 април кога почнува предизборната кампања за претседателските избори. Претседателот на Парламентот, Талат Џафери вели дека е вообичаена пракса Собранието
Политика ТОП СТОРИИ

Џафери контра Рускоска: Судот ќе биде одговорен за евентуалното бегство на Вељаноски

Редакција
Претседателот на Собранието, Талат Џафери вели дека во Парламентот немало услови да се гласа за одземање на имунитетот на пратеникот и поранешен собраниски претседател Трајко
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

И Оскарот за најдобар актер во македонското Собрание оди во рацете на…

Редакција
Македонското Собрание станува сериозна конкуренција на продукцијата во Холивуд. Филм, сценарио, актер, глума… се најчестите зборови кои во јавноста и на социјалните мрежи се користат
Политика

Павле Богоевски: Џафери го заштити организаторот од притвор, правејќи будали од сите нас

Редакција
Павле Богоевски, претседателот на Комисијата за мадатно имунитетни прашања и пратеник, на Фејсбук го обвини претседателот на Собранието, Талат Џафери дека го злоупотребил Парламентот за
Политика

Мухамед Зекири: Џафери и ДУИ треба да објаснат на јавноста зошто го спасија нивниот побратим Вељаноски

Редакција
Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири на Фејсбук реагира за случувањата во македонското Собрание, поврзани со пратеничкиот имунитет на пратеникот и поранешен претседател на Собранието, Трајко
Политика

Џафери ќе го врати до судот барањето за Вељаноски

Редакција
Поради повикување на погрешен член од законот, претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери ќе го врати до Кривичниот суд барањето за одземање
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Запознајте ги новите антикорупционери: Баџанакот на Џафери, Нури Бајрами бил печалбар и новинар

Редакција
еМагазин стартува со нов серијал во кој ќе Ви ги преставиме новите членови на Државната комисија за спречување на корупцијата или во јавноста позната и