еМагазин

Tag : пасош

Македонија ТОП СТОРИИ

Иџет Мемети остана без пасош поради случајот со поткуп

Редакција
Членот и потпретседателот на Советот на јавни обвинители, Иџет Мемети, второосомничен за случајот со поткуп, во кој првоосомничен е врховниот судија Наке Георгиев, остана без...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонскиот разузнавач Грујевски кој беше уапсен во Хрватска останал без пасош

Редакција
Македонскиот разузнавач Горан Грујевски, поранешен началник на Петта управа при Министерството за внатрешни работи, кој деновиве беше уапсен, па ослободен во Хрватска, останал без пасош,...
Локално ТОП СТОРИИ

Термин за итна постапка за фотографирање за пасош во Скопје се добива за еден ден, тврди Тошковски

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски уверува дека термин за итна постапка за фотографирање за пасош во Скопје се добива за еден ден. „Реорганизацијата и...
Локално ТОП СТОРИИ

Скопјани ќе можат електронски да проверат дали им е готов пасошот

Редакција
Министерството за внатрешни работи информира дека граѓаните на Град Скопје од денеска ќе можат да проверат дали нивниот пасош е изработен или е во процес...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пристигнаа 140.000 обрасци за пасоши, уште термин за фотографирање да можете да закажете

Редакција
Синоќа во Македонија пристигнаа 140.000 обрасци за пасоши со новото име на државата, информираа од Министерството за внатрешни работи, што значи дека би требало да...
Македонија ТОП СТОРИИ

Фотографија со Џафери, Маричиќ и Османи од Брисел – хит на социјалните мрежи

Редакција
Додека во Македонија илјадници граѓани неможат да излезат од државата, бидејќи немаат пасош со „Северна“, поради вина на институциите, техничкиот премиер Талат Џафери, првиот вицепремиер...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

А што со граѓаните кои платија за возачките и сообраќајните дозволи и другите документи со „Северна“?

Редакција
Од денеска замената на возачките и сообраќајните дозволи со новото име на државата ќе биде бесплатна. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Замената на сообраќајните дозволи и возачките ќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од денеска без пасош со „Северна“ и налепница со НМК не можете да излезете од Македонија

Редакција
Со пасош без „Северна“, како и без налепница НМК на регистатските таблици, до кои тешко се стигнува, поради обврските од Преспанскиот договор, од денеска неможете...
Македонија ТОП СТОРИИ

30 евра за патниот лист за да се вратите во Македонија со пасош без „Северна“

Редакција
Од Министерството за надворешни работи (МНР) пред неколку дена информираа дека граѓаните кои се во странство со пасош со старото име, по 12. февруари ќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

Недостигаат обрасци за пасоши, открива народниот правобранител Зибери

Редакција
Народниот правобранител Насер Зибери, во интервју за Радио Слободна Европа (РСЕ) открива дека во Министерството за внатрешни работи (МВР) недостигаат обрасци за документи со новото...