еМагазин

Tag : пасош

Македонија ТОП СТОРИИ

Апелацискиот суд ја одби жалбата: Орце Камчев останува без пасош

Редакција
Апелацискиот суд Скопје ја одби како неоснована жалбата на осомничениот во „Империја“, Јордан Камчев и го потврди првостепеното решение со кое е одбиен предлогот на...
Македонија

Бизнисменот Цветан Панделески има грчка лична карта, откри на судењето за „Рекет“, Стефанова

Редакција
На вчерашното рочиште за „Рекет“, поранешната обвинителка во Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Лиле Стефанова меѓудругото рече и дека бизнисменот Цветан Панделески, кој од дел од...
Македонија

Одбраната вели дека нема да бегал, бара од Апелација враќање на пасошот на Орце Камчев

Редакција
Јордан Камчев веќе неколку пати ја користел претходно издадената времена исправа за патување, што покажува дека нема да се даде во бегство, додека понудената гаранција...
Македонија

За да му ги вратат пасошите, Камчев ја зголемил кауцијата на 3.180.000 евра

Редакција
Телевизијата Телма објави дека адвокатите на бизнисменот Орце Камчев ја дополниле понудената гаранција во жалбата пред Апелациониот суд од кој бараат да му ги врати...
Македонија

Камчев понудил 2,2 милиони евра за му биде вратен пасошот

Редакција
Сакам да кажам.мк објави дека бизнисменот Орце Камчев, осомничен во истрагата „Империја“ од страна на поранешното Специјално јавно обвинителство (СЈО), пред Апелациониот суд Скопје понудил...
Македонија

Лични карти и пасоши со „Северна Македонија“ ќе се издаваат од септември

Редакција
Новите лични документи за македонските граѓани со името Република Северна Македонија ќе почнат да се издаваат од септември годинава, иако беше најавувано уште за крајот...
Македонија

Бизнисменот Камчев понудил над 2 милиони евра за да добие пасош

Редакција
Бизнисменот Орце Камчев, кој е осомничен во предметот „Империја“ до судот доставил банкарска гаранција во имот вредна над два милиони евра, објави телевизијата ТВ 24....
Македонија

Во ноември му истекува времениот пасош на бизнисменот Орце Камчев

Редакција
Во ноември му истекува времениот пасош на бизнисменот Орце Камчев, кој е осомничен во случајот „Империја“, беше истакнато на денешниот брифинг со новинарите во Основниот...
Локално

Косовар со пасош на скопјанец сакал да влезе во државата

Никола Осило
На 25.09.2019 во 22.00 часот на Граничен премин „Табановце“ од слобода бил лишен A.Г.(31) од Косово, поради тоа што при контрола приложил македонска патна исправа...
Бизнис

Поразително: Дневно од 300 до 500 граѓани од источна Македонија бараат информација за работа во Германија

Редакција
Дневно од 300 до 500 граѓани од источна Македонија бараат информација за работа во Германија. Ова е статистиката на иселениците кои долги години им посредуваат...