еМагазин

Tag : УСБ

Македонија ТОП СТОРИИ

Џафери: Лага е дека сум примил каков било материјал од Груевски

Редакција
Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска во Собранието изјави дека нема никаква вистина во тврдењето дека примил каков било допис или материјал од поранешниот премиер,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Николоски го покажа фамозното УСБ и тврди дека Груевски преговара со власта околу година ипол

Редакција
Потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во интервју за 360 степени на МТВ 1 изјави дека тајните преговори на поранешниот премиер и лидер на партијата,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски нека докаже пред Господ, пред Алах, пред државата дека имам некакво УСБ, вели Џафери

Редакција
Собранискиот спикер Талат Џефри ги оцени за „апсолутно неточни“ изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека имал доказ за тајните средби на функционери на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ахмети и Џафери да ја кажат вистината за содржината на УСБ-то и пликото што им било дадено, повика Мицкоски

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање во врска со неговата изјава во интервју за ТВ Алсат дека има докази за „дејствувањето на...