еМагазин

Tag : Талат Џафери

Македонија ТОП СТОРИИ

Пратеникот Талат Џафери останува технички премиер до избор на новата влада 

Редакција
Кадарот на ДУИ, Талат Џафери, кој на последните парламентарни избори беше избран за пратеник останува на позицијата – технички премиер додека не се избере нова...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Џафери сечеше торта за роденденот во Влада, на гости му дојде семејството

Редакција
На техничкиот премиер Талат Џафери вчера за неговиот 62. роденден во Владата неговото семејство му донесе торта со натпис „Среќен роденден премиере“. Лични честитки за...
Македонија ТОП СТОРИИ

100.000 граѓани за 50 дена до изборите можат да извадат документи, смета Џафери

Редакција
Техничкиот премиер Талат Џафери смета дека 100.000 граѓани, на 50 дена до изборите, имаат шанса да извадат лични документи, за да го остварат своето гласачко...
Македонија ТОП СТОРИИ

Прва седница на техничката Влада

Редакција
Во Владата денеска се одржа првата конститутивна седница на техничката влада. Ја предводи техничкиот премиер Талат Џафери, а истата во Собранието беше изгласана со 65...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Талат Џафери има коефициент на интелегенција како Ајнштајн, можеби и поголем, вели братот на техничкиот премиер

Редакција
Талат Џафери од владејачката ДУИ е избран за премиер на техничката влада која ќе има мандат од 100 дена. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Каков имот пријавил Талат...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) „Студирал во Белград, па ги водел терористите на македонската ОВК“: Регионалните медиуми за Талат Џафери

Редакција
Една од главните вести во медиумите во регионов е изборот на Талат Џафери за технички премиер. Медиумите детално информираат за неговиот избор, потенцирајќи дека е...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Талат Џафери, кој стана премиер на техничката влада

Редакција
Талат Џафери, кадарот на владејачката ДУИ, стана технички премиер. На позицијата ќе остане 100 дена до одржувањето на парламентарните избори на 8. мај. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Собранието ги констатираше оставките на Ковачевски и Џафери: Јован Митрески е нов спикер

Редакција
Собранието денеска ги констатираше оставките на спикерот Талат Џафери, како и на премиерот Димитар Ковачевски. Претседателот Стево Пендаровски на Џафери треба да му го врачи...
Македонија ТОП СТОРИИ

Оставка поднесе и Талат Џафери

Редакција
Поради престојните парламентарни избори и формирањето на техничка влада, денеска по премиерот Димитар Ковачевски, оставка поднесе и претседателот на македонското Собрание, Талат Џафери, кадар на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ковачевски поднесе оставка

Редакција
Поради престојните парламентарни избори и формирањето на техничката влада, премиерот Димитар Ковачевски и лидер на владејачката СДСМ, денеска поднесе оставка. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Каков имот пријавил...