еМагазин

Tag : Димитар Ковачевски

Македонија ТОП СТОРИИ

СДСМ ќе избира претседател на партијата на 30. јуни

Редакција
Извршниот одбор на СДСМ на денешната седница донесе одлука за распишување вонредни внатрепартиски избори за претседател на партијата на 30. јуни 2024 година, по повлекувањето...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ковачевски се повлече од лидерското место во СДСМ, го повика целото раководство да го направи истото

Редакција
Лидерот на СДСМ и поранешен премиер, Димитар Ковачевски на денешната седница на Извршниот одбор на партијата се повлече од лидерската позиција и повика целото раководство...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Ковачевски откри зошто го викаат Таче

Редакција
Поранешниот премиер и актуелен лидер на владејачката СДСМ, Димитар Ковачевски во подкаст на телевизијата Сител меѓудругото откри и зошто го викаат Таче. -Имаат многу убави...
Македонија ТОП СТОРИИ

Собранието ги констатираше оставките на Ковачевски и Џафери: Јован Митрески е нов спикер

Редакција
Собранието денеска ги констатираше оставките на спикерот Талат Џафери, како и на премиерот Димитар Ковачевски. Претседателот Стево Пендаровски на Џафери треба да му го врачи...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ковачевски поднесе оставка

Редакција
Поради престојните парламентарни избори и формирањето на техничката влада, премиерот Димитар Ковачевски и лидер на владејачката СДСМ, денеска поднесе оставка. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Каков имот пријавил...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил премиерот Димитар Ковачевски кој утре ќе поднесе оставка

Редакција
Утре премиерот Димитар Ковачевски и целата влада поради престојните парламентарни избори и формирањето на техничката влада, ќе поднестат оставка. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Владата на Ковачевски ќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мојот пример е за пофалба, а не за критика и дефокусирање од вистинските проблеми во М-НАВ, вели Тасевски за изјавата на премиерот

Редакција
Прво, како претседател на Струковиот синдикат на контролори на летање (ССКЛ), но исто и како вработен во една високо професионална институција, ги поздравувам потезите на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Немало ништо спорно во тоа што Владата го сменила првичниот предлог за директор на М-НАВ, смета премиерот

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски смета дека нема ништо спорно во тоа што Владата првично предложила директор на Македонска навигација (М-НАВ), кој е несоодветен за таа позиција,...
Македонија ТОП СТОРИИ

М-НАВ е станата семејна фирма, и затоа се случуваат конфликти како по дома, вели Ковачевски

Редакција
Македонска навигација (М-НАВ) е станата како семејна фирма, бидејќи кога ќе погледнете таму се вработувани до трето колено. Кога ќе видите, на претседателот на синдикатот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Ковачевски ќе тера дневна шема за Нова година, па ќе прослави со семејството

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски изјави дека оваа Нова година ќе ја прослави како и секоја година. „Јас сум човек што секогаш за 31 сум некаде во...