еМагазин

Tag : оставка

Македонија ТОП СТОРИИ

Директорот на ФЗО, Ден Дончев поднесе оставка, поради „приватни семејни причини“

Редакција
Директорот на Фондот за здравствено осигурување (ФЗО), Ден Дончев поднесе оставка и ја достави до Владата. Во моментов Владата одржува седница и ја констатираше неговата...
Македонија

Советничката на министерката Ангеловска, Олимпија Христова Заевска поднесе оставка

Редакција
Олимпија Христова Заевска, шефица на кабинет на министерка за финансии, Нина Ангеловска, си поднесе оставка. Таа за ова одлука информираше на нејзиниот фејсбук-профил. Кога Ангеловска...
Бизнис

Димитриос Христопулос поднесе оставка од Надзорниот одбор на Стопанска банка АД Скопје

Редакција
Стопанска банка АД Скопје преку Македонската берза информира дека вчера Димитриос Христопулос поднел оставка од позицијата член на Надзорен одбор на Стопанска банка АД Скопје....
Македонија ТОП СТОРИИ

Собранието ја констатира оставката на премиерот Зоран Заев

Редакција
Собранието денеска ја констатира оставката на премиерот Зоран Заев, поднесена по договорот на политичките партии во пресрет на предвремените парламентарни избори на 12 април. Се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев: Потпишав оставка на премиерската функција

Редакција
Премиерот Зоран Заев утрово изјави дека ја потпишал оставката, по што се очекува претседателот на Собранието да свика пленарна седница на која ќе биде констатирана...
Македонија ТОП СТОРИИ

Оставката на Заев ударна вест во Грција

Редакција
Оставката која денеска треба да ја поднесе премиерот Зоран Заев предизвика големо внимание и во соседна Грција, а веста за истата е ударна во утрински...
Македонија ТОП СТОРИИ

Не се враќа во Струмица: Премиерот Заев денеска ќе поднесе оставка

Редакција
Според процедурата за формирање на новата техничка Влада, премиерот Зоран Заев денеска треба да поднесе оставка. Оставката тој треба да ја достави до Собранието, а...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Заев: Нема одлагање на изборите, на 3 јануари ќе дадам оставка

Редакција
Одлагање на изборите нема. Јас на 3 јануари ќе поднесам оставка. Парламентот треба да ја констатира оставката и со тоа паѓа целата Влада. Истиот ден...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев си оди, кој ќе биде новиот технички премиер?

Редакција
Премиерот Зоран Заев и лидер на СДСМ по лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, најави дека поради тоа што предвремените парламентарни избори ќе се одржат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев ќе поднесе оставка на 3 јануари

Редакција
Премиерот Зоран Заев и лидер на СДСМ по денешната лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски, најави дека поради тоа што предвремените парламентарни избори ќе се...