еМагазин

Tag : оставка

Бизнис

Јасмина Цветаноска си поднесе оставка од Одборот на директори на „Европа“

Никола Осило
Акционерското друштво фабрика за чоколади, вафли и бонбони „Европа“ Скопје преку Македонската берза информира дека неизвршниот член на Одбор на директори Јасмина Цветаноска поднела оставка
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Латас поднесе оставка од местото главен и одговорен уредник на „Сител“, поради притисоци

Редакција
Главниот и одговорен уредник на телевизија „Сител“, Драган Павловиќ Латас денеска преку соопштение информираше дека поднесува оставка од позицијата. „Оставата ја поднесувам со цел –
Бизнис

Доне Таневски си поднесе оставка од Надзорниот одбор на ТТК Банка

Редакција
Од ТТК Банка преку Македонската берза известуваат дека на 05.03.2019 година е поднесена писмена оставка од членот на Надзорниот одбор на Банката, Доне Таневски.
Македонија

Котевски останува директор на затворот „Шутка“ до завршување на претседателските избори

Редакција
Владата на 123. седница го констатираше поднесувањето на оставката од страна на директорот на Истражниот затвор во Шуто Оризари, Ѓоко Котевски, информираат од таму. „Со
Македонија

Директор на затворот „Скопје“, Котески ја доставил оставката до Владата

Редакција
Од истражниот затвор „Скопје“ ја известуваат јавноста дека директорот на затворот Ѓоко Котевски и формално ја поднесе својата оставка до Владата по настаните кои резултираа со физички
Македонија

Директорот на затворот „Скопје“, Котевски: Од професионални и морални причини ќе поднесам оставка 

Редакција
Директорот на КПУ „Скопје“, Ѓоко Котевски денеска изјави дека го прифаќа барањето на премиерот Зоран Заев и ќе поднесе оставка по вчерашните физички инциденти во кои учествуваа
Македонија

Заев побара оставка од директорот на затворот „Скопје“, Ѓоко Котевски

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска побара оставка од директорот на затворот „Скопје“, Ѓоко Котевски, по вчерашните два инцидента во дворот на оваа казнена институција, во кои
Македонија

Режисерката Бузалковска со писмо до Заев: Дава оставка од Советот за култура поради Годишната програма на Министерството

Редакција
Министерство за култура ја објави Годишната програма за култура која предизвика низа реакции од еминентни културни работници. Зоја Бузалковска театарски режисер, професор по Актерска игра на ФДУ
Македонија ТОП СТОРИИ

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ побраа распуштање на Собранието и оставка на Заев

Редакција
Денеска пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ ќе поднесе Предлог-одлука за распуштање на Собранието на Република Македонија, информираше Никола Мицевски, координатор на
Македонија

Пратеникот на СДСМ Томислав Тунтев си поднесе оставка

Редакција
Томислав Тунтев го информираше Собранието дека си поднел оставка како пратеник и координатор на пратеничката група на СДСМ. Се очекува неговата оставка да биде констатирана