еМагазин

Tag : избор

ТОП СТОРИИ Убава приказна

Business Elite’s „40 under 40“: Христо Кондовски на листата 40 најуспешни млади бизнис лидери од Југоисточна Европа

Редакција
Христо Кондовски, кој e основач-акционер во СН Осигурителен Брокер, косопственик во СН Финансии ДОО Битола, СН Менувачница, СНММ Инфо Медиа ДОО, СН Сообраќаен Центар, СН
Македонија

Кадровски промени во ВМРО-ДПМНЕ: Кои се новите претседатели на партиските комисии

Редакција
На вчерашната редовна седница на Извршниот комитет (ИК) на ВМРО-ДПМНЕ биле донесени неколку кадровски решенија. По одлука на ИК, а по предлог на комисиите за
Македонија

Цела листа: Кои се новите претседатели на општинските организации на СДСМ

Редакција
Согласно статутарните овластувања, претседателот на СДСМ, Зоран Заев назначи нови 40 претседатели на Општински организации на партијата. Новоименувани претседатели на Општински организации се: 1. Марко Ѓоргиоски – ОО Гази
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Пендаровски испратен од колегите: Од кое работно место заминува за претседател

Редакција
На новоизбраниот претседател Стево Пендаровски во петокот му беше последен работен ден, бидејќи утре тој треба да биде инаугуриран за претседател на државата на седница
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите претседатели на Република Македонија

Редакција
Од независноста на Република Македонија на претседателската фотелја седнаа четворица претседатели. Првиот претседател Киро Глигоров и актуелниот Ѓорге Иванов претседателската функција ја вршеа во два мандати,
Македонија

Спасовски во видео обраќање: МВР ќе ги следи изборите за мирно и непречено гласање

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски имаше видео-обраќање по повод изборите во недела. „Во недела секој од нас има можност да го искористи своето уставно
БАШ НИ Е ЌЕФ

Македонец меѓу најдобрите лекари, избрани на интернет гласање во Бугарија

Редакција
Македонецот Борче Николовски кој потекнува од Демир Капија и работи како кардиолог во Бугарија е избран меѓу најдобрите пет лекари при интернет гласање на бугарските
Македонија

Коневски ќе бара оставка од Мицкоски: Добронамерно те советувам да се посветиш на многубројното членство

Редакција
Мицкоски, место да се занимаваш со својата позиција и преку медиумите и колумнистите блиски до тебе да ги обвинуваш партиските неистомисленици, добронамерно те советувам во
Македонија

За Дескоска тоа што баџанакот на Џафери стана член на Антикорупциска не е спорно

Редакција
Јас не гледам никакво прекршување на законот во постапката за избор новите членови на Антикорупциската комисија, изјави денеска министерката за правда Рената Дескоска во врска со
Македонија

Утре треба да бидат распишани претседателските избори

Редакција
Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери утре треба да ги распише претседателските избори, за кои првиот круг треба да се одржи на 21