еМагазин

Tag : функција

Македонија ТОП СТОРИИ

Иванов денеска ќе ја предаде функцијата на Пендаровски: Детали за церемонијата во Вила Водно

Редакција
Денеска во Кабинетот на претседателот „Вила Водно“, во 13:45 часот ќе се одржи официјална церемонија на примопредавање на функцијата Претседател со највисоки воени и државни...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе остане ли некој во ВМРО-ДПМНЕ: И претседателот на УМС Кржалоски, поднесе оставка

Редакција
Претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ Лука Кржалоски даде неотповиклива оставка од функцијата, а оставката ја обрзаложи на неговиот Фејсбук. Кржаловски посочува дека...