еМагазин

Tag : Стево Пендаровски

Македонија ТОП СТОРИИ

Заев и Мицкоски не се договорија за датум за избори

Редакција
Средбата помеѓу лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски кај претседателот Стево Пендаровски помина безуспешно, бидејќи тие и овој пат не постигнаа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Едно лице од тимот на обезбедувањето на Пендаровски заболено од корона вирусот

Редакција
Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за Ковид-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Можно е продолжување на вонредната состојба за уште еден месец

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски смета дека ќе се прогласат нови 30 денови вонредна состојба, имајќи ги предвид состојбите до денес. Сепак одлуката ќе се донесе во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Претседателот Пендаровски прогласи вонредна состојба, ќе трае 30 дена

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски вечерва прогласи вонредна состојба во државата. Ваквата одлука е донесена, како што рече во обраќањето до граѓаните, за поефикасно справување со корона...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски: Реално немаме ресурси да покриеме кризна состојба на цела територија

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски, во вечерашното интервју во емисијата „Топ тема“ на телевизијата Телма, образложувајќи зошто се уште не е воведена кризна состојба на цела територија...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски: Нема потреба да избрзуваме со прогласување на кризна состојба во цела држава

Редакција
Советот за безбедност проценува дека во моментов нема потреба да се прогласи кризна состојба на целата територија, како резултат на корона вирусот, информираше претседателот Стево...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски: Нема зголемување на бројот на мигранти на јужната граница

Редакција
Во моментов не е регистриран поголем број на илегални мигранти, освен вообичаените за овој период од годината и додаде дека не се очекува поголем бран...
Македонија

(Видео+Фото) Дипломатскиот кор на прием кај Пендаровски

Редакција
Годинава се навршуваат неколку јубилеи од воспоставување на дипломатските односи со 20-тина држави во светот, како и 25 години од нашето членство во ОБСЕ, Советот...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео-Фото) Светскиот шампион во современ танц Анди заигра пред Пендаровски

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими 11 годишниот гостиварец, Анди Исмаили, светски шампион во современ танц. На средбата, на која присуствуваа и неговите родители, Анди ...
Македонија

Пендаровски ќе го врачи мандатот за формирање нова влада

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски денеска, врз основа на член 84 од Уставот, а во согласност со член 43 од Законот за Владата, ќе му го врачи...