еМагазин

Tag : Стево Пендаровски

Македонија ТОП СТОРИИ

СДСМ на Конгрес ја потврди поддршката за Пендаровски за втор мандат за претседател на Македонија

Редакција
На синоќешниот Конгрес, владејачката СДСМ ја потврди поддршката за кандидатура на Стево Пендаровски за втор мандат за претседател на Македонија. Пендаровски со подршка на СДСМ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски и Силјановска Давкова ги собраа потребните потписи

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски информираше дека се собрани 10.000 граѓански потписи за неговата кандидатурата за втор мандат. Зад неговата кандидатура застана владејачката СДСМ. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кој...
Македонија ТОП СТОРИИ

Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за втор мандат за претседател на Македонија

Редакција
Актуелниот претседател на Македонија, Стево Пендаровски денеска и официјално на прес-конференција ја објави својата кандидатура за втор мандат за претседател на државата. Како што е...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Стево Пендаровски, кандидат за претседател на Македонија на СДСМ

Редакција
Актуелниот претседател на Македонија, Стево Пендаровски, повторно е кандидат на владејачката СДСМ за претседател на државата. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кој е Стево Пендаровски, кандидат на СДСМ...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Стево Пендаровски, кандидат на СДСМ за претседател на Македонија

Редакција
Актуелниот македонски претседател, Стево Пендаровски по третпат ќе се трка за втор мандат за оваа функција. Тој е кандидат за претседател на Македонија на владејачката...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски во трка за втор мандат, Силјановска Давкова кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски ќе се „проба“ за втор мандат, откако владејачката СДСМ на состанокот на раководството денеска одлучило да застане зад неговата кандидатура. За него...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Пендаровски им додели Орден за заслуги на седуммина уметници

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски на седуммина наши значајни личности, творци од литературата, театарот, филмот и музиката им додели Орден за заслуги. Добитници се Оливера Николова, Благоја...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Дали македонското небо е безбедно за авионите на НАТО“, го прашале Пендаровски од Алијансата

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски изјави дека кога се случи инцидентот во објектот на Контрола на летање, покрај од амбасадите, добил реакции и од високи претставници на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Државниот врв традиционално на именден кај г.г Стефан

Редакција
Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска традиционално беше  во посета на поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г. г. Стефан, за да му...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Пендаровски на муабет со Дино Мерлин

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски имаше неформална средба со босанскиот музичар Дино Мерлин. „Пријатен муабет со легендарниот БиХ музичар Дино Мерлин пред неговиот вечерашен концерт во Скопје,“...