еМагазин

Tag : сопруга

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Фото) Благороден и необично духовит татко: Пендаровски, кој оди во вториот круг од претседателските избори приватно

Редакција
Актуелниот претседател на Македонија, Стево Пендаровски, кандидат на владејачката СДСМ, во првиот круг од претседателските избори освои 19,93% од гласовите, а во вториот круг повторно...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Сопругата на Ахмети се појави во јавноста за гласањето на претседателските избори

Редакција
Лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети многу ретко се појавува во јавноста со својата сопруга Везире. Вчера тие заедно гласаа на првиот круг од претседателските...
Локално ТОП СТОРИИ

Тетовчанец насилно однесен на нотар од невенчената сопруга за да и го препише имот и да го смести во дом

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираа дека вчера во 12 часот во СВР Тетово, 87 – годишен тетовец пријавил дека неговата невенчана сопруга С.П. агресивно се...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Љубомир Фрчкоски се разведе од сопругата Ирена

Редакција
Шефот на Мисијата на Македонија при Организацијата на Обединетите Нации (ООН) во Њујорк, Љубомир Фрчкоски се развел спогодбено од сопругата Ирена, објави Фокус. Сега веќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се огласи сопругата на Јанакиески: Љубов моја не застанувај, бори се за правдата

Редакција
По одлуката на Европскиот суд за човекови права и слободи во Стразбур за случајот на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески против државата, со...
Локално ТОП СТОРИИ

Скопјанец ја претепал бремената сопруга, бебето починало

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство (ЈО) Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Тешка телесна повреда од...
Локално ТОП СТОРИИ

Кумановец со нож ги убил сопругата и нејзината мајка по што се самоубил скокајќи од прозорец

Редакција
Четириесет и шестгодишен кумановец ги убил сопругата и нејзината мајка по што се самоубил. Од полицијата информираат дека случајот е пријавен денеска околу 14:25 часот....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Сопругата на градоначалникот Јанчев доби возило на подарок вредно 240 илјади евра

Редакција
Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев и подари на сопругата Веселинка возило Range Rover, вредно 240 илјади евра, објави Фокус. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Митко Јанчев го...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Ковачевски со сопругата на свечена вечера во Вилнус се дружеше со Зеленски, Макрон, Блинкен…

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски заедно со сопругата Елена синоќа во Вилнус, Литванија присуствуваше на свечена вечера, организирана за шефовите на делегации на сојузниците на НАТО и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бочварски не ја информирал Антикорупциска за вработувањата на сопругата и нејзината сестра

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) денеска констатираше дека при вработувањето на сопругата и балдазата на министерот за транспорт и врски Благој Бочварски во...