еМагазин

Tag : приватно

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Фото) Силјановска Давкова, првата македонска претседателка приватно

Редакција
Професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидатката на опозициската ВМРО-ДПМНЕ испиша историја станувајќи првата македонска претседателка. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Гордана Силјановска Давкова прва жена претседател на Македонија,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Фото) Благороден и необично духовит татко: Пендаровски, кој оди во вториот круг од претседателските избори приватно

Редакција
Актуелниот претседател на Македонија, Стево Пендаровски, кандидат на владејачката СДСМ, во првиот круг од претседателските избори освои 19,93% од гласовите, а во вториот круг повторно...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Фото) Има две деца, а сопругот и е правник: Силјановска, која победи во првиот круг од претседателските избори приватно

Редакција
Гордана Силјановска Давкова, зад која застана опозициската ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг од претседателските избори издвојува убедлива победа, освојувајќи 40,08% од гласовите. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Благороден...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што се знае за приватниот живот на Путин, кој останува претседател на Русија

Редакција
Актуелниот претседател на Русија, Владимир Путин по претседателските избори во земјата, остануваа на таа позиција уште шест години и доколу остане до крајот на мандатот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Осигуреници за еден месец наплатија 1 милион евра од приватно здравствено осигурување

Редакција
Осигурениците кои имаат дополнително (приватно) здравствено осигурување во јули наплатиле 61,9 милиони денари (над 1 милион евра) за медицински трошоци покриени со нивните полиси за...
Бизнис

Факултети: За 10 дена граѓаните потрошиле околу милион евра за тестови на приватно

Редакција
Од почетокот на годинава досега во приватните болници и лаборатории се направени 28.290 ПЦР-тестови. За таа услуга граѓаните платиле речиси 700 илјади евра, објави Факултети....
Македонија ТОП СТОРИИ

СЗО: Граѓаните во Македонија плаќаат високи трошоци за лекување на приватно

Редакција
Луѓето во Северна Македонија сѐ повеќе имаат пристап до јавно финансирана здравствена заштита, но катастрофалните трошоци за здравствена заштита остануваат предизвик, открива новиот извештај на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Првата љубов на Заев му била од Горњи Милановац, а првата милионска заработка од сушени пиперки

Редакција
Премиерот Зоран Заев во интервју за српски Курир, раскажува како го поминал патот од продавач на лубеници до премиерската позиција, како го заработил првиот милион…,...
На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Вилма Русковска: Политиката ми затвори многу врати

Петре Димитров
Откако дојде на позицијата шеф на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, поради предметите, но и поради нејзината личност и карактер, обвинителката Вилма...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

Питу Гули на Мечкин Камен загинал на 38-годишна возраст: Кој е приватно еден од најголемите македонски револуционери

Редакција
Современици сведочат дека еден од најголемите македонски револуционери со влашко потекло, Питу Гули имал завршено само две одделенија основно училиште и дека во младоста бил...