еМагазин

Tag : лубеници

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Првата љубов на Заев му била од Горњи Милановац, а првата милионска заработка од сушени пиперки

Редакција
Премиерот Зоран Заев во интервју за српски Курир, раскажува како го поминал патот од продавач на лубеници до премиерската позиција, како го заработил првиот милион…,...
Бизнис

Македонија 27-ма по извоз на домати во светот, 33-та по извоз на лубеници

Редакција
Македонија е на 27 место во светот според извозот на домати, а на 33-то според извозот на лубеници, објави специјализираниот меѓународен сајт за статистика www.worldstopexports.com....