еМагазин

Tag : христијан мицкоски

Македонија ТОП СТОРИИ

Обезбедувач на Мицкоски нападнал полицаец на должност, заработи кривична и нема повеќе да го обезбедува

Редакција
Членот на обезбедувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, И.Б., синоќа пред ресторан во Скопје нападнал полицаец на службена должност. Од Министерството за внатрешни работи...
Македонија ТОП СТОРИИ

Утре лидерска средба, ќе има ли договор за датумот за избори и без премиер од ДУИ

Редакција
Утре во 12 часот се очекува одржување на долгонајавуваната лидерска средба, на која е најавено и присуство на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Од најголемата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски не откри ништо ново, сите документи се предадени на истражните органи, реагираат од Онкологија

Редакција
Клиниката за радиотерапија и онкологија-Скопје реагира на наводите искажани од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вчерашната прес-конференција. „Апсолутно не станува збор за никакво ново...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски го повика Спасовски да ја напушти Владата, ако не се согласува за законот за амнестија

Редакција
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски треба да ја напушти Владата доколку не се согласува со носење на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ако Законот за амнестија се носи по скратена постапка ВМРО-ДПМНЕ ќе го напушти Собранието

Редакција
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска изјави дека доколку Законот за амнестија се носи по скратена постапка и со европско знаменце, ќе побара од највисоките...
Македонија ТОП СТОРИИ

ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокира Законот за амнестија, најави Мицкоски

Редакција
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави дека ќе го блокираат со амандмани законот за амнестија кој е поднесен во Собранието, бидејќи намерата на власта со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ахмети и Џафери да ја кажат вистината за содржината на УСБ-то и пликото што им било дадено, повика Мицкоски

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање во врска со неговата изјава во интервју за ТВ Алсат дека има докази за „дејствувањето на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нема гаранции дека ова ќе биде последната промена на Уставот, вели Мицкоски за Политика

Редакција
Нема гаранции дека ова ќе биде последната промена на Уставот, вели лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за белградска Политика, обвинувајќи ја...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски вели дека ги „исправал“ лагите на власта пред Ескобар

Редакција
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја оцени средбата со американскиот заменик-помошник државен секретар, Габриел Ескобар како конструктивна и пријателска помеѓу стратешки партнери и рече дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски на средбата со Ескобар го потврдил ставот за уставните измени

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средбата со заменик-помошникот државен секретар на САД и специјален претставник за Западен Балкан, Габриел Ескобар го потврдил ставот на...