еМагазин

Tag : ВМРО-ДПМНЕ

Македонија ТОП СТОРИИ

Сите од ВМРО-ДПМНЕ кои биле во контакт со Мицкоски ќе одат во самоизолација

Редакција
Сите кои биле во контакт со лидерот, Христијан Мицкоски, се подготвуваат да се стават во самоизоолација, информираат од ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму велат дека ќе преземат и...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ предложи 9 итни мерки за надминување на состојбата со коронавирусoт

Редакција
Поради влошување на состојбата со коронавирусот ВМРО-ДПМНЕ предложи итни мерки за да не дојде до целосно ескалирање и да се заштити здравјето на граѓаните. Оттаму...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ ги утврди кандидатите за пратеници: Гордана Силјановска и Игор Дурловски меѓу носителите

Редакција
Универзитетската профеорка Гордана Силјановска Давкова и оперскиот пејач Игор Дурловски се најдоа меѓу носителите на листите за кандидати за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ на изборите закажани...
Македонија

За ВМРО-ДПМНЕ, „бомбите“ за Милошоски се доказ дека Заев не ги предал сите материјали на СЈО

Редакција
За ВМРО-ДПМНЕ, „бомбите“ за нивниот сопартиец Антонио Милошоски се доказ дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев не ги предал сите нелегално стекнати материјали на поранешното...
Македонија

И потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Николоски најавува нови „бомби“

Редакција
По објавувањето на пет аудио снимки на канал на Јутјуб, за неговиот сопартиец, Антонио Милошоски, на Фејсбук, нови „бомби“ најавува и потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар...
Македонија

Сведоци во „Титаник“: Не знаевме дека во наше име е уплаќано на сметката на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Шест членови на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ од 2011 година, денеска сведочеа во Кривичниот суд за предметот „Титаник“ во кој се обвинети повеќе лица за изборни...
Македонија ТОП СТОРИИ

По повеќе од година од првото закажано рочиште, конечно почна судењето за „Талир“

Редакција
По повеќе од година од првото закажано рочиште за судењето за предметот „Талир“, кој се однесува на незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ, денеска во Кривичниот...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ако дојде на власт ќе основа ново министерство

Редакција
ВМРО-ДПМНЕ информира дека кога ќе дојде на власт ќе основа ново министерство за енергетика и минерални суровини кое ќе се фокусира кон проблематиката на енергетиката...
Македонија

Мицкоски: Мали се шансите ВМРО-ДПМНЕ предизборно да коалицира со албанска партија

Редакција
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска изјави дека за претстојните предвремени парламентарни избори во коалицијата „Обнова на Македонија“ остануваат политичките партии кои беа дел...
Македонија

(ВИДЕО) Голема посетеност на протестот за правда на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски побара истрага за Заев

Редакција
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ синоќа организираше „Граѓанскиот протест против неправдата“, кој почна пред зградата на Јавното обвинителство и заврши пред Врховниот суд во Скопје. Протестот, според организаторот,...